Płyta muzyczna z Balladyną w tle
- Uczniowie klasy 7c wyobrazili sobie, że są muzykami i grafikami.
Pasowanie na czytelnika w klasach 1
- Paowanie na czytelnika w klasach 1
Szkoła dobrostanu psychicznego - warszawski program wsparcia uczniów, nauczycieli i rodziców
Sobotnie konsultacje z terapeutami rodzinnymi, dietetykami, psychiatrami, warsztaty dla młodzieży oraz szkolenia i grupy wsparcia dla nauczycieli. Startują kolejne projekty warszawskiego programu „Szkoła dobrostanu psychicznego”.
Dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców
Zapisy na sobotnie konsultacje w Poradni Specjalistycznej Młodzieżowy Ośrodek Psychoterapii i Profilaktyki „MOP” rozpoczynają się od 14 marca 2022 r.
Warszawa kontynuuje i rozszerza działania, których głównym celem jest pomoc dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom w pokonaniu trudności i problemów związanych ze skutkami pandemii COVID-19. Przypomnijmy, stołeczne poradnie oraz placówka doskonalenia nauczycieli wiosną i jesienią 2021 r. organizowały dodatkowe, wspierające warsztaty, szkolenia i inne formy pomocy dla społeczności szkolnych wracających do stacjonarnej nauki po miesiącach izolacji.
Długotrwałe zamknięcie szkół oraz ograniczenia związane z pandemią spowodowały diametralną zmianę w życiu społecznym. Konsekwencje pandemii znacząco dotknęły dzieci i młodzież pozbawiając ich m.in. stałego, bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami. Pandemia wpłynęła na nasilenie lęków, wzmogła poczucie wyobcowania i nasiliła trudności, stany depresyjne i brak motywacji do nauki i działania u części dzieci. Wszyscy chcemy powrotu do normalności. W związku z tym, Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało szereg działań wspierających uczniów i ich rodziców, dyrektorów oraz nauczycieli mając nadzieję, że będą one stanowiły odpowiedź na najpilniejsze potrzeby mieszkańców stolicy. Decyzją prezydenta stolicy na te działania przeznaczymy również 600 tys. zł z nagrody (1 mln zł), jaką Warszawa otrzymała w konkursie Gmina na Medal #SzczepimySię”, dzięki dużej liczbie zaszczepionych mieszkańców.
Pomoc oferują warszawskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz organizacje pozarządowe. Działa także Psychologiczne Centrum Wsparcia (link do ulotki), gdzie specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych pełnią dyżury telefoniczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zapraszamy mieszkańców Warszawy do korzystania z oferty i śledzenia strony edukacja.um.warszawa.pl, na której będą się pojawiać kolejne propozycje w ramach programu „Szkoła dobrostanu psychicznego”.
Dla nauczycieli, dyrektorów i innych specjalistów
Zapisy na piątkowe i sobotnie konsultacje z psychoterapeutami w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży ze Środowisk Zagrożonych Alkoholizmem „OPTA” rozpoczęły się 16 lutego 2022 r.
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przygotowało szeroką ofertę szkoleń z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego adresowaną do nauczycielek i nauczycieli oraz dyrektorek i dyrektorów szkół i przedszkoli. Część z nich rozpoczęła się już w ferie zimowe. Teraz zapraszamy do skorzystania z kolejnych propozycji.
A już w marcu zaprosimy organizacje pozarządowe do składania ofert w konkursie grantowym ogłoszonym przez Biuro Edukacji na kolejne działania skierowane do warszawskich uczniów w ramach warszawskiego programu wsparcia. Projekty te realizowane będą od września 2022 r.
Szkolny Budżet Obywatelski
Szanowni Państwo!
Zbliża się kolejny etap Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Zachęcamy wszystkich Uczniów i Rodziców do przesyłania swoich pomysłów!
Szkolny Budżet Obywatelski (SBO) to proces, w którym o przeznaczeniu części szkolnego budżetu (wyznaczonej przez zespół SBO) decyduje społeczność szkolna. Uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy szkoły, zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne. Wyjątkowość szkolnego budżetu polega na tym, że łączy różne grupy w społeczności szkolnej, integruje i uczy współpracy z rówieśnikami, ale też z nauczycielami czy pracownikami administracyjnymi. Przy okazji szkolnego budżetu uczniowie uczą się o świecie szkolnych finansów, a szacując koszt swoich pomysłów, zaczynają widzieć, jakie możliwości i ograniczenia wiążą się z określonymi kwotami. Ten proces jest praktycznym uzupełnieniem nauki przedsiębiorczości i WOS-u w szkole.
Cele projektu:
wzrost poczucia wpływu uczniów i uczennic na sprawy szkoły,
włączenie uczennic i uczniów w decydowanie o sprawach szkoły i zyskanie wiedzy na temat jej funkcjonowania, dzięki czemu w dalszej perspektywie mogą stać się partnerami dla kadry kierowniczej w podejmowaniu decyzji o ważnych sprawach i inwestycjach,
wzrost roli samorządów uczniowskich w szkołach,
budowanie pozytywnego obrazu szkoły otwartej na dialog i partnerstwo,
społeczności szkolne dowiedzą się o działaniu warszawskiego budżetu obywatelskiego (partycypacyjnego).
Im więcej pomysłów tym lepiej. Każdy wniosek wnikliwie rozpatrzymy.
Przedstawiciele klas przed feriami brali udział w warsztatach i mieli całkiem dobre propozycje. Oto kilka z nich:
Sklepik,
Strefa ciszy z wygodnymi pufami,
Źródełko z wodą,
Bieg charytatywny,
Koncert charytatywny,
Gra miejska integrująca społeczność szkolną.
Do 4 marca będzie można składać wnioski (wzór udostępniliśmy na stronie szkoły, szkolnym FB oraz poprzez librusa). Wnioski mogą składać wszyscy (uczniowie pojedynczo lub zespołami, rodzice, pracownicy).
Wspólnie działajmy na rzecz naszej Szkoły!
Akcja drużyny Śniadaniówki - Dzień Języka Ojczystego
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
21 lutego (w poniedziałek) obchodzimy Dzień Języka Ojczystego.
Zachęcamy do włączenia się w szkolną akcję drużyny Śniadaniówki – Co słychać na Cyklamenów?
Tego dnia – tj. 21 lutego – podczas czytania listy obecności zamiast jestem po swoim nazwisku prosimy powiedzieć ten łamaniec:
Klasy 4-8: Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny?
Klasy 1-3: Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.
Życzymy dobrej zabawy językowej.
Drużyna Śniadaniówki
Akcja BohaterOn
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „BohaterOn – włącz historię” - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Pasowanie na Czytelników uczniów klasy 1E
Dnia 17 lutego 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyła się pierwsza lekcja biblioteczna: ”Pasowanie uczniów na czytelników”.
Konferencja "Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń"
Szanowni Państwo, dostrzegając zjawisko coraz trudniejszego funkcjonowania dzieci i młodzieży zarówno w zakresie budowania relacji z rówieśnikami, jak i ogólnie rozumianych relacji społecznych, Mazowiecki Kurator Oświaty zaprasza do udziału w konferencji "Reaguj i wspieraj – nowe oblicza zagrożeń", która odbędzie się w dniu 23 lutego 2022 r. w godzinach 11.00-14.00 (on-line).
Link do transmisji konferencji https://bit.ly/3HrbdDq
Szczegółowe informacje:
Kampania informacyjno-edukacyjna pn. ,,Policjant? Wnuczek? A może oszust?"
Niemal każdego dnia na policję w Warszawie trafia zgłoszenie o wyłudzeniu metodą „na wnuczka/policjanta”. Miasto chce uświadomić seniorom to niebezpieczeństwo. I apeluje do wszystkich mieszkanek i mieszkańców: przekażcie tę wiedzę waszym babciom, dziadkom, starszym członkom rodziny.
Tylko w ubiegłym roku warszawska policja otrzymała 311 zgłoszeń o wyłudzeniu metodą na wnuczka lub na policjanta. Ponadto 65 zawiadomień o usiłowaniu wyłudzenia. Poszkodowani stracili łącznie ponad 13 mln złotych – dokładnie to suma 13 334 209 zł. Oprócz pieniędzy łupem złodziei padły cenne kosztowności jak biżuteria, złoto, zegarki czy przedmioty kolekcjonerskie.
Oszuści zwykle podszywają się pod bliskie osoby z rodziny, proszą o dyskretną pożyczkę. „Nie mogą” jej jednak odebrać osobiście, przysyłają więc „znajomego” albo proszą o przesłanie pieniędzy na wskazany numer konta. Ale mechanizmów działania oszustów jest znacznie więcej.
W kampanii „Policjant? Wnuczek? A może oszust?” chcemy uświadomić osobom starszym, że grozi im niebezpieczeństwo. Oszuści są znakomitymi aktorami. Niezwykle przekonujący w tym co mówią wykorzystują dobre serca starszych ludzi i niejednokrotnie udaje im się ich zmanipulować. Potrafią przybrać dowolną maskę, doskonale znają słabe strony swoich ofiar i bez skrupułów je wykorzystują.
Często rozmawiam ze starszymi mieszkańcami Warszawy i odwiedzam Powstańców Warszawskich, kiedy to możliwe – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wiem jak potrafią być ufni, jak mają dobre serca, jak łatwo oszuści mogą wykorzystać ich chęć pomocy w trudnych sytuacjach. Kiedyś pracowali i walczyli o to, byśmy mogli dziś żyć w jak najlepszej Polsce, a teraz potrzebują naszej pomocy. Musimy zrobić wszystko, aby chronić ich przed oszustami, nie zostawiajmy ich na pastwę złych ludzi – apeluje.
Kampania „Policjant? Wnuczek? A może oszust?” nie jest skierowana wyłącznie do osób starszych. To my właśnie, dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i seniorami, możemy przekazać im niezbędną wiedzę na ten temat.
Oszustwa na wnuczka czy policjanta są przestępstwami trudnymi do wykrycia – mówi dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki. – Jedynym celem złodziei jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy czy kosztowności wszelki kontakt się urywa i dopiero wówczas osoba pokrzywdzona zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą oszusta. Dlatego tak ważne jest, by zapobiegać tego typu wyłudzeniom m.in. przez kampanie, która trafią do szerokiego grona odbiorców i pomogą uczulić osoby starsze na podejrzane telefony.
Powinniśmy przekazać naszym rodzicom/dziadkom trzy podstawowe zasady:
- Nie ufaj obcym dzwoniącym do Ciebie.
- Nie przekazuj pieniędzy, biżuterii lub innych rzeczy nieznajomym.
- Nie podawaj obcym osobom, szczególnie w rozmowie telefonicznej, informacji na temat swoich danych osobowych jak: numeru telefonu, numeru pesel, numeru dowodu osobistego, miejsca zamieszkania, posiadanych oszczędności, kont bankowych czy haseł.
Pamiętaj, by uczulić swoich najbliższych co robić, kiedy już ktoś podejrzany się z nimi skontaktuje:
- Przerwać rozmowę.
- Odłożyć słuchawkę.
- Zgłosić sprawę na Policję.
Wszyscy musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych rodziców i dziadków. Przestrzegajmy ich przed oszustami. Ustalmy, by z wszelkimi wątpliwościami zgłaszali się do nas lub do najbliższej jednostki Policji. Pomóżmy im zapamiętać hasło naszej kampanii: „Policjant? Wnuczek? A może oszust!”
Nie daj się oszukać fałszywemu wnuczkowi - Praga Południe (um.warszawa.pl)
Szczegółowe informacje: Kampania informacyjno-edukacyjna pn. ,,Policjant? Wnuczek? A może oszust?
Podziękowania
Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc tym wszystkim, którzy sprawili, że czas "Zimy w mieście 2022" był dla nas wszystkich wyjątkowy.
Jesteście wspaniali!
Wawerskie Centrum Kultury filia Nadwiśle
Wawerskie Centrum Kultury filia Radość
"Siemiankowo" warsztaty manualne i sportowe
"Małe diamenty" akrobatyka i taniec
"Sport and smile" akrobatyka
Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 5
Ostatni dzień naszej cudownej feryjnej przygody to moc wrażeń, tyle przeżyć i tyle wspaniałych doświadczeń.
Nasze aktywności:
- „Piórkiem i pędzelkiem Drzewa Mocy”- zajęcia plastyczno-artystyczne
- zajęcia muzyczne – „Instrumenty, gramy, rozpoznajemy głosy: flet, pianino itp.”
- zabawy na placu zabaw, spacery
- turniej gier planszowych i zabawy stolikowe
Ostatni dzień ferii ubogaciły warsztaty akrobatyczne, część z nas odkryła w sobie nowe talenty, a na pewno możliwości :D
Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 4
Ostatni feryjny czwartek rozpoczęliśmy karnawałowo – przygotowaniami do naszego mini balu – maski, dekoracje i atrakcje – kreatywności nie było końca.
Sam bal pozwolił na ujawnienie się kilku talentów wokalnych i tanecznych – cóż to było za wydarzenie!
Warsztaty czytelnicze pozwoliły nam wyciszyć emocje i się zrelaksować.
Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 3
Trzeciego dnia II turnusu „Zimy w Mieście” także czekało nas mnóstwo atrakcji. Warsztaty w naszych zaprzyjaźnionych Wawerskich Centrach Kultury:
- "Podwodne Miasto Przyszłości" – warsztaty w teatrze cieni edycja 2 WCK Filia Radość
- "Woda" ekologiczne warsztaty plastyczne WCK Filia Radość
I oczywiście nasze ulubione zajęcia sportowe.
Był to dzień pełen wrażeń :)
1
Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 2
Dzisiejszy dzień zdominowały eksperymenty na wesoło – ciekawość, twórczy nieład i naukowe zacięcie to jak się okazało nasza prawdziwa natura. Teraz mamy pewność, że rzeczy zwykłe mogą stać się niezwykłe :D Zajęcia muzyczno- plastyczne "Kwiaty morskie i lądowe" pozwoliły nam na zaprezentowanie naszych artystycznych zdolności. Nie mogło też zabraknąć warsztatów sensorycznych – przy pomocy prostych składników przygotowaliśmy plastyczne masy. Dzięki warsztatom zorganizowanym przez WCK filia Radość ,,Dźwięki wody’’ dowiedzieliśmy się, że woda tworzy swoją własną muzykę, a dla nas może stać się prawdziwym instrumentem! Ach i oczywiście – sport to zdrowie – mecz piłki nożnej jest zawsze świetną propozycją, szczególnie na TAAAKIM BOISKU ;)
18
Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 1
Kolejny tydzień akcji „Zima w mieście”, a my nie zwalniamy tempa. Cudowny czas fantastycznych aktywności! Poranne zajęcia gimnastyczne świetnie przygotowały nas do aktywnego dnia. Na początek przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku i praca plastyczna „Bezpieczne ferie oczami dzieci” – puściliśmy wodze naszej fantazji i pojawiły się prawdziwie ekspresyjne obrazy. WCK filia Radość zorganizował dla nas zajęcia – „Podwodne Miasto Przyszłości” – niezapomniane wrażania, dziękujemy! Rozśpiewany taneczny trening umiejętności społecznych umożliwił nam poznanie niewerbalnych sposobów wyrażania uczuć, ale też poznaliśmy magię pięknych słów, które mamy nadzieję, zostaną z nami na zawsze. Dzięki naszemu zaprzyjaźnionemu WCK Nadwiśle, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w koncercie ,,Chopin dla dzieci’’ – muzyka na żywo zawsze łagodzi obyczaje. Dla zachowania harmonii między potrzebami ducha i ciała ruszyliśmy na halę sportową, by stoczyć emocjonujący mecz unihokeja J Tutaj nuda się nie uda :D
4
Zima w Mieście 4
1. Halo? Halooo? Tutaj Ptasie radio z brzozowego gaju, nadajemy audycje dla ptasiego kraju... Jak podoba Wam się nasze przedstawienie ? Dodatkowo zrobiliśmy przepiękny karmnik dla ptaków ! 2. Podczas całego pierwszego turnusu poznawaliśmy piękne, magiczne słowa.. dzięki temu nasz pobyt był dużo przyjemniejszy! 3. Afrykańskie tańce ! 4. W Afryce jest gorąco ! U nas dzisiaj też ! Robiliśmy afrykańskie bębenki :) 5. Na dzisiejszych warsztatach robiliśmy piękne maski karnawałowe ;) przydadzą się na bal karnawałowy :) 6. Na zakończenie ferii oglądaliśmy film oraz jedliśmy popcorn. Dodatkowo każdy uczestnik dostał przepiękny dyplom, broszurę pięknych słów i coś słodkiego. Do zobaczenia w II turnusie !!
27
Zima w Mieście 3
1. Bawiliśmy się w poszukiwaczy złota. Udało nam się znaleźć wiele złota! A wszystkie złoto Zakopane było w magicznym księżycowym piasku! Kolejna masa sensoryczna godna zapamiętania !
2. Rozpoczęło się afrykańskimi tańcami a skończyło wspinaniem na linach i meczem w dwa ognie! Aktywne ferie to fajne ferie !
3. Afrykańskie maski są przepełnione magia. Za pomocą rolki po papierze, farny, kawałka, gliny, plasteliny czy guziczków można stworzyć tak piękne maski!
8
Zima w Mieście cz. 2
1. Malubajka 2. Zajęcia w WCK 3. Zagadka 4. Mecz 5. Akrobatyka
10
Zima w Mieście cz. 1
1. Tworzenie mydełek nie jest takie trudne. Kolorowe serduszka, kotki, klocki LEGO wszystkie kształty można wyczarować właśnie dzięki pięknym foremkom i masy na mydło:) zobaczcie na efekty naszej pracy !!
2. Zabawy sensoryczne są zawsze interesujące. Wiedzieliście że ciecz nienewtonowska posiada dwa stany skupienia ciekły i stały ? A ciastolinę można zrobić w domu:) przy pomocy prostych składników kuchennych! To takie proste :)
3. Szpagaty, syrenki, przewroty nie są nam straszne ! Na sam koniec malowaliśmy świat kolorowymi wstęgami:)
4. Czy wiedzieliscie, że rafa koralowa widoczna jest z kosmosu ?? Czy wiedzieliscie że rośnie 1cm na rok? My dziś wiemy już wszystko o rafach koralowych:) tworzyliśmy piękne prace plastyczne z makulatury oraz kolorowego papieru! Zobaczcie jakie piękne prace !
9
Bezpłatne „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP”
Zespół edukacyjny Centralnego Domu Technologii zaprasza uczniów (w wieku 10-15 lat) do udziału w bezpłatnych warsztatach online, które przygotowali na czas ferii zimowych. W tym roku na uczestników czeka mieszanka edukacji technologicznej i zabawy - „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP”.
Czterysuper-praktyczne zajęcia, poprowadzi Witold Dąbrowski - artysta wizualny, grafik i ilustrator, absolwent edukator prowadzący zajęcia plastyczne oraz graficzne z Gimpa oraz Photoshopa.
Wprowadzi Was w świat projektowania graficznego, podpowiemy m.in. jak używać warstw i kolorów, jak stosować konkretne i przydatne narzędzia Gimpa oraz jak dokonywać obróbki i retuszu zdjęć.
Będziemy tworzyć obrazy łączące zdjęcia, rysunki oraz kolaże. A wisienką na torcie, będzie przygotowanie kreatywnych, animowanych GIPHów.
- 02.02 godz. 11.00 - Poznajemy podstawy Gimpa (warstwy, kolory)
- 03.02 godz. 11.00 - Tworzenie obrazka w Gimpie
- 09.02 godz. 11.00 - Gimp - praca na zdjęciu
- 10.02 godz. 11.00 - Giphy, efekty i dodatkowe funkcje Gimpa
Bezpłatne „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP” - Edukacja (um.warszawa.pl)
Warsztaty są przeprowadzane online, udział jest bezpłatny!
LINK do ZAPISÓW: https://cedet.clickmeeting.com/ferie-z-cdt
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie