• CodeWeek 2021

• Nasza szkoła bierze udział w CodeWeek 2021. W dniach 11 - 22 października uczniowie klas 6 - 8 będą realizowali projekt związany z zaprogramowaniem gry w programie Scratch.Po więcej szczegółów odsyłam na stronę: https://codeweek.eu/

Emil Koziński - nauczyciel informatyki

• Bieg z Radością

• Bieg z Radością odbędzie się w dniu 10 października 2021 r. w Warszawie,  na trasie: ul. Zagajnikowa, Mrówcza i Mozaikowa. Start: godzina 10:00, dystans 5 km i 10 km. 2.

Bieg z Radością Malucha odbędzie się w dniu 10 października 2021 r. w Warszawie, na trasie: ul. Zagajnikowa. Start: godzina 12:00, dystans 421 m 75 cm

• Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

• Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Warto ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli. Aby zrealizować ten istotny cel, Instytut Książki podaruje każdemu uczniowi klasy pierwszej specjalną Wyprawkę Czytelniczą.

Od października do grudnia br. bezpłatne pakiety Wyprawek Czytelniczych będą trafiały do szkół.

W skład każdej Wyprawki wchodzi:

- „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – Iwony Chmielewskiej;

- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;

- „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę czytania.

Wszystkie materiały zostały skonsultowane z ekspertami w dziedzinie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje o kampanii „Mała książka – wielki człowiek” znajdą Państwo na stronach internetowych: www.wielki-czlowiek.pl oraz www.instytutksiazki.pl

Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce czytelniczej może się ona stać prawdziwą przyjemnością, a otrzymane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Drodzy Uczniowie!

W najbliższy piątek, 1 października 2021 r. obchodzony jest XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

W tym roku obchodom przyświeca hasło: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Dwuosobowe zespoły składające się z uczniów klasy 5 będą w tym dniu Waszymi Egzaminatorami. Spotkacie ich na długich przerwach obiadowych. Każdy zespół egzaminatorów wyposażony będzie w zadania konkursowe (tabliczka mnożenia do 100) oraz medale eksperta tabliczki mnożenia.

Sprawdźcie swoje umiejętności – na rozwiązanie wylosowanej karty macie tylko 10 sekund.

Liczy się nie tylko czas, ale głównie skuteczność!

Uczeń, który poprawnie odpowie na każde pytanie otrzyma Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Odznakę można otrzymać tylko jedną i może ona zostać zamieniona na ocenę 5 z matematyki.

Zachęcamy do wspólnej zabawy z tabliczką mnożenia.

Nauczyciele matematyki:

Alicja Dobosz

Monika Samczuk

Agata Wikarjak-Kempf

• "Akcja Swojaki"

• Nasza szkoła angażuje się w zbiórkę naklejek dostępnych w sklepach Biedronka. W tym roku będą to Swojaki. Naklejki zostaną wymienione na pluszaki, które zostaną przekazane podopiecznym centrum Zdrowia Dziecka.

Zbiórka trwa do 30.11.2021 r.

Naklejki i maskotki prosimy przekazywać opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariusza: p. Edycie Doleckiej, p. Renacie Wróblewskiej, p. Aleksandrze Buczko.

Szczegóły:

• "Zakręcona akcja" Wolontariatu

• Zapraszamy do dołączenia do akcji prowadzonych przez Wolontariat! Zakręcona akcja to zbiórka nakrętek dla Huberta, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec wymaga stałej i systematycznej rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu i leków. Zebrane korki pozwolą sfinansować dla Huberta codzienną rehabilitację oraz zabawki.

Zachęcamy do pomocy

Szkolny Klub Wolontariusza

Szczegóły:

• Siódmoklasiści interpretują Kochanowskiego!

• Jak lepiej zrozumieć utwór liryczny? Napisać jego współczesną wersję! Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7a  przygotowali swoją interpretację Pieśni III Jana Kochanowskiego. Każdy miał przygotować daną strofę, w rezultacie powstał cały utwór 😊 Zachęcamy do posłuchania!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W tym tygodniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

• Świętowaliśmy w kilku językach!

• 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje na temat różnych krajów, występy, uczestniczyli w konkursach językowych jak również opowiadali o pamiątkach przywiezionych z różnych krajów.