• Magia kina z panem Kleksem

• Uczniowie klasy 5b mieli okazję odkryć rąbek tajemnicy produkcji filmowych. W Centrum Praskim Koneser oglądali wystawę immersyjną poświęconą filmowi o niezwykłym profesorze, panu Kleksie. Zachwycające kostiumy, interaktywne zadania, nowe technologie, sekrety filmu tworzą magiczną niezapomnianą całość. Zaś tworząc własne concept arty, uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje rys charakterologiczny bohaterów.

Agnieszka Kościk

• ZBIÓRKA DLA POWODZIAN- APEL DO RODZICÓW

• Szanowni Państwo,

Wiemy, że zawsze możemy liczyć na Waszą ofiarność, kiedy komuś trzeba pomóc- teraz na naszych oczach dramat dzieje się w regionach dotkniętych powodzią. Otwieramy w recepcji szkoły punkt zbiórki pomocy rzeczowej; potrzebne są:
            WODA W BUTELKACH
            ŚRODKI CZYSTOŚCI
            SUCHA ŻYWNOŚĆ
            LATARKI
            BATERIE
            POWERBANKI
            Dary będą transportowane w pierwszej kolejności do Lądka Zdroju, Głuchołazów i Nysy Kłodzkiej

z góry dziękuję za angażowanie się

Dyrektor szkoły Monika Prochot z zespołem

• Sejm Dzieci i Młodzieży

• Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu od wielu lat. W tym roku przypada jubileuszowa XXX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, w związku z tym organizator postanowił przeprowadzić ją w nowej formule o charakterze partycypacyjno-obywatelskim. Co to oznacza? Po raz pierwszy o uczestnictwie w SDiM zadecydował los. W drodze losowania spośród wszystkich szkół podstawowych w Polsce zostały wybrane 153 placówki – w tym nasza! Z każdej z tych szkół, ponownie w wyniku losowania, wybrano troje uczniów – po jednej osobie z klas 6, 7 i 8. Nasze przedstawicielki zanim pojadą do Sejmu, brały udział w szkolnej debacie na temat tego, co dla młodych ludzi jest najważniejsze. W wyniku analizy ankiety, przeprowadzonej online, dyskusji społeczności szkolnej, kierowanej przez panie Agnieszkę Kościk i Magdalenę Fałek, uczniowie naszej szkoły zdecydowali, że najważniejsze tematy, o których warto porozmawiać podczas XXX sesji SDiM są: bezpieczeństwo i pokój na świecie oraz zdrowie psychiczne młodych ludzi.  Teraz nasze przedstawicielki czekają jeszcze przygotowanie retoryczne, warsztaty online i wizyta w Sejmie. Cieszymy się, że nasz głos usłyszy cała Polska!

• HPV - akcja, umożliwiająca szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach

• Szanowni Państwo,

troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – MEN i MZ rozpoczynają akcję umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach.

Załączamy list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z jego treścią. Prosimy także o komunikacyjne wsparcie akcji szczepień przeciw HPV w szkołach. Ponadto, załączamy materiały informacyjne na temat HPV, w tym informator dla rodziców.

Załączamy również prezentację, która przybliży Państwu tematykę związaną z wirusem HPV.

Załączniki:

List Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia