• Konkurs 112 - ten numer ratuje życie

• To już 4 edycja konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” dzięki której co roku, promujemy wśród najmłodszych mieszkańców Warszawy wiedzę o tym, że Europejski Numer Alarmowy 112 wybieramy tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy, w sytuacji nagłego, realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia, zagrożenia dla mienia lub środowiska.

Organizatorem konkursu pn. „112 – ten numer ratuje życie” jest miasto stołeczne Warszawa – Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa Urzędu m.st. Warszawy.

Celem konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci połączone z propagowaniem wiedzy na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112 oraz kształtowaniem prawidłowych postaw i właściwych zachowań w podejmowaniu decyzji podczas niesienia pomocy.

W codziennych sytuacjach numer alarmowy 112 to nie tylko zgłaszanie zagrożeń i rozmowa z operatorem, ale również zwiększenie świadomości społecznej wśród dzieci na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy.

Zasady konkursu

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie warszawskich szkół podstawowych.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

1.grupa 1 – uczniowie klas IV – VI;

2.grupa 2 – uczniowie klas VII – VIII.

Placówki mogą zgłosić w każdej kategorii wiekowej po trzy prace z danej szkoły.

Kryteria pracy konkursowej

Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

• forma literacka – wiersz lub rymowanka;

• temat – artystyczne przedstawienie wizji autora dotyczące Europejskiego Numeru Alarmowego 112, z zachowaniem szacunku dla tematyki Konkursu;

• napisana w formie wydruku komputerowego w języku polskim na kartce formatu A4;

• składać się z co najmniej 8 wersów i nie więcej niż 16 wersów (nie więcej niż 1200 znaków);

• może być wzbogacona ilustracją lub ilustracjami;

• napisana samodzielnie przez jednego autora.

Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę:

• zgodność pracy z tematyką Konkursu;

• oryginalność przekazu;

• język i ortografię;

• pomysłowość i kreatywność w ujęciu tematu;

• walory artystyczne m.in. kompozycja, estetyka pracy.

Zachęcamy do udziału w konkursie pn. „112 – ten numer ratuje życie” i liczymy na Waszą kreatywność w przygotowaniu pracy konkursowej!

Jak zgłosić swój udział w konkursie?

Prace konkursowe można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem szkoły, więc dostarczamy je do sali 302 w terminie do 10 stycznia 2024 r.

Zapraszam

Anna Broniec-Jachimek

• Festiwal świateł

• Zapraszam Wszystkich na festiwal świateł :)

Diwali lub Deepavali to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych co roku przez 5 dni w Indiach. Nazywane jest również festiwalem świateł.

Wypada 4 listopada i trwa pięć dni.

Podczas tego festiwalu ludzie każdy zakątek domu dekorują światłami, lampami, diyami, kwiatami, rangoli i świecami.

Wszyscy WOLONTARIUSZE i UCZNIOWIE, którzy przyniosą do mnie witraże , świeczniki własnoręcznie wykonane otrzymają dodatkową ocenę z plastyki i punkty z wolontariatu, a najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone.

Do 4 listopada przynosimy, a potem przez pięć dni w Sali 302 bawimy się światłem :)

Zachęcam do wspólnej zabawy
          Anna Broniec-Jachimek

• Konkurs plastyczny „Czary mary z zapałek”
          Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Czary mary z zapałek”.
          Regulamin konkursu plastycznego „Czary mary z zapałek”
          „Przestrzenna praca z zapałek – Czary Mary”
          1. Konkurs plastyczny jest skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły i przedszkolaków.
          2. Cel konkursu:
          • Rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych
          • Doskonalenie umiejętności wyrażania się przez sztukę
          • Rozbudzanie poczucia estetyki i wyobraźni
          3. Temat konkursu: „Przestrzenna praca z zapałek – Czary Mary”
          4. Warunki uczestnictwa w konkursie:
          Format prac:
          przestrzenna przy użyciu maksymalnie dwóch zapałek
          • Technika wykonania pracy: praca powinna nadawać się do
          łatwego wyeksponowania .
          6. Praca powinna być dokładnie opisana wg wzoru:
          Tytuł pracy:
          Imię i nazwisko:
          Klasa:
          etykieta musi być wydrukowana komputerowo i przyklejona na kartonik
          7. Praca powinna być przyklejona na czarny kartonik o wymiarach 10cm/10cm.
          7. Termin składania prac: do 31 października 2022 sala 302.
          8. Prace dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.
          9. Oddanie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz
          zgodą na publikację danych osobowych (ujawnienie laureatów na stronie
          internetowej, Facebook a także ewentualnej publikacji w materiałach
          reklamowych).
          11. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe, upominki.
          12. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej szkoły.
          Organizator konkursu: Anna Broniec-Jachimek.