• Projekt edukacyjny Szkoła nie marnuje - jedzenia nie wyrzucaj

• Podczas projektu edukacyjnego "Szkoła nie marnuje- jedzenia nie wyrzucaj" uczniowie z naszej szkoły mieli za zadanie zastanowić się, co mogą zrobić w szkole, żeby jak najmniej produktów się marnowało oraz jakie podjąć konkretne działania mające na celu zmniejszenie/ograniczenie  w szkole marnowania jedzenia.

Do włączenia się w tę "zmianę" zachęcamy całą społeczność szkoły: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz Dyrekcję.

W realizację projektu p. Marta Komisaruk zaangażowała klasę 6A, która rzetelnie podeszła do realizacji zadań. Szóstoklasiści przygotowali materiały informacyjne dla osób odwiedzających stronę internetową szkoły. Prezentacje uczniów przedstawiają problem marnowania jedzenia na stołówce oraz co uczniowie starają się zmienić w zwyczajach szkolnych, żeby jak najmniej jedzenia trafiało do kosza.

BIOLOGIA PROJET GRUPOWY - 6A

BIOLOGIA PROJEKT - LENA JANKOWSKA

W celu przedstawienia pomysłów i argumentów na zmianę p. Marta Komisaruk planuje spotkanie z klasą 6A. Odbędzie się ono po feriach Zaproszeni na nie zostaną przewodniczący klas, Samorząd Uczniowski oraz Dyrekcja szkoły. Aby pokazać proces zmiany, uświadomić Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, że podejmując stosunkowo małe kroki, można przyczynić się do budowania postaw proekologicznych i społecznych.

Zajęcia mają na celu:

- poszerzenie wiedzy i świadomości Rodziców w zakresie tematyki niemarnowania jedzenia;

- pokazanie Rodzicom oraz osobom odwiedzającym szkołę, że uczniowie i nauczyciele aktywnie biorą udział w proekologicznej akcji.