• Projekt Rozwijanie Zdolności Rozwiązywania Problemów Matematycznych

          • Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie bierze udział w Projekcie „Rozwijanie Zdolności Rozwiązywania Problemów Matematycznych”.

            Więcej informacji: Projekt - strona MSCDN

            Cele projektu:

            Cel główny:

            Kształcenie  u nauczycieli umiejętności rozwiązywania problemów poprzez  tworzenie i rozwiązywanie przez uczniów  zadań problemowych  z różnych obszarów  matematyki i interdyscyplinarnych.

            Cele szczegółowe:

            - stosowanie przez nauczycieli w trakcie nauczania matematyki metod problemowych,

            - rozwijanie kreatywności uczniów,

            - doskonalenie rozwiązywania przez uczniów zadań problemowych,

            - konstruowanie przez uczniów zadań matematycznych ukierunkowanych na rozwiązanie problemu,

            - formułowanie  i rozwiązywanie przez uczniów problemów interdyscyplinarnych z wykorzystaniem narzędzi matematycznych,

            - doskonalenie roli nauczyciela matematyki jako coach’a w zespołowym rozwiązywaniu problemów przez uczniów.

            Adresaci:

            - Nauczyciele matematyki I i II etapu edukacyjnego;

            - Nauczyciele dowolnego przedmiotu dla II etapu edukacyjnego zainteresowani rozwiązywaniem problemów z ich obszaru metodami matematycznymi (nieobligatoryjnie);

            - Uczniowie klas III –VII szkoły podstawowej (pośrednio).

          • Konkurs „Mistrz Ortografii”

          • Uczniowie klas 5-8 stanęli w szranki w konkursie „Mistrz Ortografii”. Tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdobył Krzysztof Jankowski z klasy 7C. siódmoklasista przeszedł do etapu dzielnicowego konkursu. Drugie miejsce w etapie szkolnym zdobyła Sonia Radzka z klasy 6A, a trzecie – Marta Smoleńska z klasy 6C. Laureaci etapu szkolnego otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców – vouchery do parku trampolin.

            W dniu 26 kwietnia odbył się etap dzielnicowy konkursu, w którym wziął udział Krzysztof Jankowski z klasy 7C. Wystartowało w nim sześciu mistrzów ortografii z wawerskich szkół. Uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę słuchawki.

          • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon

          • Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji

            Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody. 

            W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców. 

            Nagrody:

            • Konsola Xbox Series X;
            • telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;
            • kursy i obozy programistyczne
            • pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins

            Kategorie:

            • Minecraft (7-9 lat)
            • Scratch (10-12 lat)
            • C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)

            Etapy:

            • I etap: 06.05 - 26.05 (quiz) 
            • II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)
            • III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)
            • Wielki finał (listopad 2024)

            Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty. 

            Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon School Challenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.

            Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe, ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę i już dziś rozpocznie przygotowania do konkursu. 

             

          • Postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych

          • 15 maja 2024 r. rozpoczyna się postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2024/2025.

            Rekrutacja zasadnicza będzie trwała do 25 lipca 2024 r.

            Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 12 sierpnia br.

            Podobnie, jak w latach poprzednich, rekrutacja zasadnicza odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru (warszawa.edu.com.pl)

            Natomiast w rekrutacji uzupełniającej kandydaci składają wnioski bezpośrednio do szkół, które będą dysponowały wolnymi miejscami.

            Od 30 kwietnia br. ósmoklasiści będą mogli zapoznać się z wprowadzoną do systemu ofertą edukacyjną szkół na rok szkolny 2024/2025 - bez konieczności logowania się.

            Od 15 do 29 maja br. do godz. 15:00 kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych będą mogli uzupełnić wniosek w systemie, tj. wprowadzić dane, wybrać szkoły i oddziały (ułożyć listę preferencji) i złożyć go w szkole pierwszego wyboru.

            Kandydaci mogą wybrać dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów (zgodnie z uchwałą nr XXV/713/2020 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

            Na stronie internetowej Biura Edukacji: edukacja.um.warszawa.pl (Rekrutacja- Po szkole podstawowej) są informacje dla kandydatów i ich rodziców, w tym m.in. wykaz dni otwartych w szkołach, harmonogram rekrutacji, zasady rekrutacji do poszczególnych oddziałów, jak policzyć punkty rekrutacyjne, wyszukiwarka zawodów itp.

            Strona ta będzie aktualizowana o nowe komunikaty w zależności od etapu postępowania rekrutacyjnego.

            Na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie: kuratorium.warszawa.pl znajduje się wykaz zawodów wiedzy, sportowych i artystycznych branych pod uwagę w rekrutacji.

             

            https://edukacja.um.warszawa.pl/documents/66399/18348803/Informator_02_24-25+_04b.pdf/b171a967-a7b5-80ad-aeab-e5b4a8cef9d5?t=1712218947125

          • Współpraca z Fundacją Sendzimira

          • Realizacja projektu wspólnie z Fundacją Sendzimira przynosi nam coraz więcej radości. Naszą szkołę odwiedzili dyrektorzy i nauczyciele z całej Polski. Wszyscy wspólnie pracowaliśmy przy realizacji nasadzeń wokół naszej szkoły. Mamy też prawdziwą stację pogodową. Nasi wolontariusze spisali się na medal💪 Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

          • Działamy wspólnie z Fundacją Sendzimira

          • W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację projektu wspólnie z Fundacją Sendzimira. Przedstawiciele uczniów wzięli udział w prelekcji edukacyjnej mającej na celu zainteresowanie pracami wokół szkoły oraz wiedzą ogólną o zmianach klimatycznych. Następnie nasi niezawodni wolontariusze wspólnie z nauczycielami przystąpili do wspólnego sadzenia roślin wokół szkoły.

            Jutro kolejny dzień naszych prac! Bądźcie z nami i patrzcie, jak zmienia się nasza szkoła. Będzie zielono i kolorowo.

          • Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego

          • W dniach od 8 do 12 kwietnia 2024 r. odbędą się konsultacje online dla uczniów klas VIII i rodziców organizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES).

            Zostały również uruchomione zapisy na stacjonarne wydarzenia dnia 13 kwietnia 2024r.

            Organizowane są:

            1.  Konsultacje dla ósmoklasistów prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES oraz PPP w godzinach 9.00-16.30  - obowiązują zapisy

            2. Prezentacja zawodów w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4

            Grupa I godz. 9.30-11.30 (60 miejsc) - obowiązują zapisy

            Grupa II godz. 12.00-14.00 (60 miejsc) - obowiązują zapisy

            Program

            ·  Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),

            ·  Prezentacja zawodów w pracowniach: budowlanej, obróbki ręcznej, chłodnictwa i klimatyzacji, sanitarnej, stolarskiej, gastronomicznej, krawieckiej, elektrycznej.

            Zapisy:

            https://crdz.wcies.edu.pl/index.php/indywidualne-konsultacje-z-doradcami-zawodowymi

             

            Serdecznie zapraszam!

            Doradca zawodowy

            Ewa Afanasjew

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

            Poniżej prezentujemy kilka porad, które pomogą nam w komunikacji z osobami ze spektrum autyzmu.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie
        • SEKRETARIAT tel. 22 277 10 41 tel. 22 277 10 44 W okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje interesantów w godzinach od 7:30 do 15:30. Godziny pracy sekretariatu: poniedziałek – czwartek 7:30-16:30 piątek 7:30-16:00 W godz. 12:00-15:00 sekretariat nie przyjmuje interesantów. W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych sekretariat przyjmuje w godzinach od 7:30 do 15:30.
        • ul. Cyklamenów 28 NIP - 9522218553 REGON - 389020596 RSPO - 277512 Warszawa Poland
      • Logowanie