• Akcja drużyny Śniadaniówki - Dzień Języka Ojczystego

          • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

            21 lutego (w poniedziałek) obchodzimy Dzień Języka Ojczystego.

            Zachęcamy do włączenia się w szkolną akcję drużyny Śniadaniówki – Co słychać na Cyklamenów?

            Tego dnia – tj. 21 lutego – podczas czytania listy obecności zamiast jestem po swoim nazwisku prosimy powiedzieć ten łamaniec:

            Klasy 4-8: Czy rak trzyma w szczypcach strzęp szczawiu czy trzy części trzciny?

            Klasy 1-3: Wpadł ptak do wytapetowanego pokoju.

            Życzymy dobrej zabawy językowej.

            Drużyna Śniadaniówki

          • Akcja BohaterOn

          • ​​​​​​​Nasza szkoła wzięła udział w akcji „BohaterOn – włącz historię” - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.  

          • Kampania informacyjno-edukacyjna pn. ,,Policjant? Wnuczek? A może oszust?"

          • Niemal każdego dnia na policję w Warszawie trafia zgłoszenie o wyłudzeniu metodą „na wnuczka/policjanta”. Miasto chce uświadomić seniorom to niebezpieczeństwo. I apeluje do wszystkich mieszkanek i mieszkańców: przekażcie tę wiedzę waszym babciom, dziadkom, starszym członkom rodziny.

            Tylko w ubiegłym roku warszawska policja otrzymała 311 zgłoszeń o wyłudzeniu metodą na wnuczka lub na policjanta. Ponadto 65 zawiadomień o usiłowaniu wyłudzenia. Poszkodowani stracili łącznie ponad 13 mln złotych – dokładnie to suma 13 334 209 zł. Oprócz pieniędzy łupem złodziei padły cenne kosztowności jak biżuteria, złoto, zegarki czy przedmioty kolekcjonerskie.

            Oszuści zwykle podszywają się pod bliskie osoby z rodziny, proszą o dyskretną pożyczkę. „Nie mogą” jej jednak odebrać osobiście, przysyłają więc „znajomego” albo proszą o przesłanie pieniędzy na wskazany numer konta. Ale mechanizmów działania oszustów jest znacznie więcej.

            W kampanii „Policjant? Wnuczek? A może oszust?” chcemy uświadomić osobom starszym, że grozi im niebezpieczeństwo. Oszuści są znakomitymi aktorami. Niezwykle przekonujący w tym co mówią wykorzystują dobre serca starszych ludzi i niejednokrotnie udaje im się ich zmanipulować. Potrafią przybrać dowolną maskę, doskonale znają słabe strony swoich ofiar i bez skrupułów je wykorzystują.

            Często rozmawiam ze starszymi mieszkańcami Warszawy i odwiedzam Powstańców Warszawskich, kiedy to możliwe – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wiem jak potrafią być ufni, jak mają dobre serca, jak łatwo oszuści mogą wykorzystać ich chęć pomocy w trudnych sytuacjach. Kiedyś pracowali i walczyli o to, byśmy mogli dziś żyć w jak najlepszej Polsce, a teraz potrzebują naszej pomocy. Musimy zrobić wszystko, aby chronić ich przed oszustami, nie zostawiajmy ich na pastwę złych ludzi – apeluje.

            Kampania „Policjant? Wnuczek? A może oszust?” nie jest skierowana wyłącznie do osób starszych. To my właśnie, dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i seniorami, możemy przekazać im niezbędną wiedzę na ten temat.

            Oszustwa na wnuczka czy policjanta są przestępstwami trudnymi do wykrycia – mówi dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Michał Domaradzki. – Jedynym celem złodziei jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy. Po przekazaniu pieniędzy czy kosztowności wszelki kontakt się urywa i dopiero wówczas osoba pokrzywdzona zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą oszusta. Dlatego tak ważne jest, by zapobiegać tego typu wyłudzeniom m.in. przez kampanie, która trafią do szerokiego grona odbiorców i pomogą uczulić osoby starsze na podejrzane telefony.

            Powinniśmy przekazać naszym rodzicom/dziadkom trzy podstawowe zasady:

            • Nie ufaj obcym dzwoniącym do Ciebie.
            • Nie przekazuj pieniędzy, biżuterii lub innych rzeczy nieznajomym.
            • Nie podawaj obcym osobom, szczególnie w rozmowie telefonicznej, informacji na temat swoich danych osobowych jak: numeru telefonu, numeru pesel, numeru dowodu osobistego, miejsca zamieszkania, posiadanych oszczędności, kont bankowych czy haseł.

            Pamiętaj, by uczulić swoich najbliższych co robić, kiedy już ktoś podejrzany się z nimi skontaktuje:

            • Przerwać rozmowę.
            • Odłożyć słuchawkę.
            • Zgłosić sprawę na Policję.

            Wszyscy musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych rodziców i dziadków. Przestrzegajmy ich przed oszustami. Ustalmy, by z wszelkimi wątpliwościami zgłaszali się do nas lub do najbliższej jednostki Policji. Pomóżmy im zapamiętać hasło naszej kampanii: „Policjant? Wnuczek? A może oszust!”

            Nie daj się oszukać fałszywemu wnuczkowi - Praga Południe (um.warszawa.pl)

            Szczegółowe informacje: Kampania informacyjno-edukacyjna pn. ,,Policjant? Wnuczek? A może oszust?

          • Podziękowania

          • Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc tym wszystkim, którzy sprawili, że czas "Zimy w mieście 2022" był dla nas wszystkich wyjątkowy.

            Jesteście wspaniali!  

            Wawerskie Centrum Kultury filia Nadwiśle 

            Wawerskie Centrum Kultury filia Radość 

            "Siemiankowo" warsztaty manualne i sportowe 

            "Małe diamenty" akrobatyka i taniec 

            "Sport and smile" akrobatyka 

          • Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 5

          • Ostatni dzień naszej cudownej feryjnej przygody to moc wrażeń, tyle przeżyć i tyle wspaniałych doświadczeń.

            Nasze aktywności:

            - „Piórkiem i pędzelkiem Drzewa Mocy”- zajęcia plastyczno-artystyczne

            - zajęcia muzyczne – „Instrumenty, gramy, rozpoznajemy głosy: flet, pianino itp.”

            - zabawy na placu zabaw, spacery 

            - turniej gier planszowych i zabawy stolikowe

            Ostatni dzień ferii ubogaciły warsztaty akrobatyczne, część z nas odkryła w sobie nowe talenty, a na pewno możliwości :D

          • Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 4

          • Ostatni feryjny czwartek rozpoczęliśmy karnawałowo – przygotowaniami do naszego mini balu – maski, dekoracje i atrakcje – kreatywności nie było końca.

            Sam bal pozwolił na ujawnienie się kilku talentów wokalnych i tanecznych – cóż to było za wydarzenie!

            Warsztaty czytelnicze pozwoliły nam wyciszyć emocje i się zrelaksować.

          • Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 3

          • Trzeciego dnia II turnusu „Zimy w Mieście” także czekało nas mnóstwo atrakcji. Warsztaty w naszych zaprzyjaźnionych Wawerskich Centrach Kultury:

            - "Podwodne Miasto Przyszłości" – warsztaty w teatrze cieni edycja 2 WCK Filia Radość 

            - "Woda" ekologiczne warsztaty plastyczne WCK Filia Radość      

            I oczywiście nasze ulubione zajęcia sportowe.

            Był to dzień pełen wrażeń :)

          • Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 2

          • Dzisiejszy dzień zdominowały eksperymenty na wesoło – ciekawość, twórczy nieład i naukowe zacięcie to jak się okazało nasza prawdziwa natura. Teraz mamy pewność, że rzeczy zwykłe mogą stać się niezwykłe :D Zajęcia muzyczno- plastyczne "Kwiaty morskie i lądowe" pozwoliły nam na zaprezentowanie naszych artystycznych zdolności. Nie mogło też zabraknąć warsztatów sensorycznych – przy pomocy prostych składników przygotowaliśmy plastyczne masy. Dzięki warsztatom zorganizowanym przez WCK filia Radość ,,Dźwięki wody’’ dowiedzieliśmy się, że woda tworzy swoją własną muzykę, a dla nas może stać się prawdziwym instrumentem! Ach i oczywiście – sport to zdrowie – mecz piłki nożnej jest zawsze świetną propozycją, szczególnie na TAAAKIM BOISKU ;)

          • Zima w Mieście Turnus 2 - cz. 1

          • Kolejny tydzień akcji „Zima w mieście”, a my nie zwalniamy tempa. Cudowny czas fantastycznych aktywności! Poranne zajęcia gimnastyczne świetnie przygotowały nas do aktywnego dnia. Na początek przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku i praca plastyczna „Bezpieczne ferie oczami dzieci” – puściliśmy wodze naszej fantazji i pojawiły się prawdziwie ekspresyjne obrazy. WCK filia Radość zorganizował dla nas zajęcia – „Podwodne Miasto Przyszłości” – niezapomniane wrażania, dziękujemy! Rozśpiewany taneczny trening umiejętności społecznych umożliwił nam poznanie niewerbalnych sposobów wyrażania uczuć, ale też poznaliśmy magię pięknych słów, które mamy nadzieję, zostaną z nami na zawsze. Dzięki naszemu zaprzyjaźnionemu WCK Nadwiśle, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w koncercie ,,Chopin dla dzieci’’ – muzyka na żywo zawsze łagodzi obyczaje. Dla zachowania harmonii między potrzebami ducha i ciała ruszyliśmy na halę sportową, by stoczyć emocjonujący mecz unihokeja J Tutaj nuda się nie uda :D

          • Zima w Mieście 4

          • 1. Halo? Halooo? Tutaj Ptasie radio z brzozowego gaju, nadajemy audycje dla ptasiego kraju... Jak podoba Wam się nasze przedstawienie ? Dodatkowo zrobiliśmy przepiękny karmnik dla ptaków ! 2. Podczas całego pierwszego turnusu poznawaliśmy piękne, magiczne słowa.. dzięki temu nasz pobyt był dużo przyjemniejszy! 3. Afrykańskie tańce ! 4. W Afryce jest gorąco ! U nas dzisiaj też ! Robiliśmy afrykańskie bębenki :) 5. Na dzisiejszych warsztatach robiliśmy piękne maski karnawałowe ;) przydadzą się na bal karnawałowy :) 6. Na zakończenie ferii oglądaliśmy film oraz jedliśmy popcorn. Dodatkowo każdy uczestnik dostał przepiękny dyplom, broszurę pięknych słów i coś słodkiego. Do zobaczenia w II turnusie !!

          • Zima w Mieście 3

          • 1. Bawiliśmy się w poszukiwaczy złota. Udało nam się znaleźć wiele złota! A wszystkie złoto Zakopane było w magicznym księżycowym piasku! Kolejna masa sensoryczna godna zapamiętania !

            2. Rozpoczęło się afrykańskimi tańcami a skończyło wspinaniem na linach i meczem w dwa ognie! Aktywne ferie to fajne ferie !

            3. Afrykańskie maski są przepełnione magia. Za pomocą rolki po papierze, farny, kawałka, gliny, plasteliny czy guziczków można stworzyć tak piękne maski!

          • Zima w Mieście cz. 1

          • 1. Tworzenie mydełek nie jest takie trudne. Kolorowe serduszka, kotki, klocki LEGO wszystkie kształty można wyczarować właśnie dzięki pięknym foremkom i masy na mydło:) zobaczcie na efekty naszej pracy !!

            2. Zabawy sensoryczne są zawsze interesujące. Wiedzieliście że ciecz nienewtonowska posiada dwa stany skupienia ciekły i stały ? A ciastolinę można zrobić w domu:) przy pomocy prostych składników kuchennych! To takie proste :)

            3. Szpagaty, syrenki, przewroty nie są nam straszne ! Na sam koniec malowaliśmy świat kolorowymi wstęgami:)

            4. Czy wiedzieliscie, że rafa koralowa widoczna jest z kosmosu ?? Czy wiedzieliscie że rośnie 1cm na rok? My dziś wiemy już wszystko o rafach koralowych:) tworzyliśmy piękne prace plastyczne z makulatury oraz kolorowego papieru! Zobaczcie jakie piękne prace !

          • Bezpłatne „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP”

          • Zespół edukacyjny Centralnego Domu Technologii zaprasza uczniów (w wieku 10-15 lat) do udziału w bezpłatnych warsztatach online, które przygotowali na czas ferii zimowych. W tym roku na uczestników czeka mieszanka edukacji technologicznej i zabawy - „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP”.

            Czterysuper-praktyczne zajęcia, poprowadzi Witold Dąbrowski - artysta wizualny, grafik i ilustrator, absolwent  edukator prowadzący zajęcia plastyczne oraz graficzne z Gimpa oraz Photoshopa.

            Wprowadzi Was w świat projektowania graficznego, podpowiemy m.in. jak używać warstw i kolorów, jak stosować konkretne i przydatne narzędzia Gimpa oraz jak dokonywać obróbki i retuszu zdjęć.

            Będziemy tworzyć obrazy łączące zdjęcia, rysunki oraz kolaże. A wisienką na torcie, będzie przygotowanie kreatywnych, animowanych GIPHów.

            • 02.02 godz. 11.00 - Poznajemy podstawy Gimpa (warstwy, kolory)
            • 03.02 godz. 11.00 - Tworzenie obrazka w Gimpie
            • 09.02 godz. 11.00 - Gimp - praca na zdjęciu
            • 10.02 godz. 11.00 - Giphy, efekty i dodatkowe funkcje Gimpa

            Bezpłatne „STEAMowe zajęcia plastyczne z wykorzystaniem programu GIMP” - Edukacja (um.warszawa.pl)

            Warsztaty są przeprowadzane online, udział jest bezpłatny!

            LINK do ZAPISÓW: https://cedet.clickmeeting.com/ferie-z-cdt

          • Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka”

          • Zachęcamy do udziału w lokalnym etapie konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” organizowanego przez Wawerskie Centrum Kultury Anin.

            Chętni uczniowie po feriach mogą zgłaszać swój udział do nauczycieli-bibliotekarzy lub do wychowawców. W szkole pomożemy m.in. przy wyborze wiersza oraz w przygotowaniu do recytacji. Każdy uczestnik otrzyma także kartę zgłoszenia. Zapisy trwają do 4.03.2022 r.

            Przygotowany utwór należy dostarczyć w formie nagrania video (długość recytacji nie może przekraczać 1,5 minuty). Termin nadsyłania materiałów filmowych wraz z wypełnioną kartą uczestnika to 11.03.2022 r. pod adres: anin@wck-wawer.pl.

            Poniżej znajduje się regulamin oraz karta uczestnika.

            Regulamin konkursu "Warszawska Syrenka"

            Karta uczestnika

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie
      • SEKRETARIAT
        tel. 22 277 10 41
        tel. 22 277 10 44


        FUNDUSZ SOCJALNY DLA EMERYTÓW:
        tel. 22 27710 54


        W okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje interesantów
        w godzinach od 7:30 do 15:30.


        Godziny pracy sekretariatu:

        poniedziałek – czwartek 7:30-16:30

        piątek 7:30-16:00

        W godz. 12:00-15:00 sekretariat nie przyjmuje interesantów.

        W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych sekretariat przyjmuje w godzinach od 7:30 do 15:30.
      • ul. Cyklamenów 28

        NIP - 9522218553
        REGON - 389020596
        RSPO - 277512
        Warszawa
        Poland
    • Logowanie