Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Samorządów klasowych 4-8 na zebranie Samorządu Uczniowskiego. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego Panie Marta Komisaruk i Agnieszka Całczyńska.
Zebranie Samorządu Uczniowskiego
#Akcja Innowacja-Aktywny powrót do szkoły
Nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym projekcie #Akcja Innowacja-Aktywny powrót do szkoły. Czas trwania akcji od 01.09.2021r. do 30.09.2021r.
Zajęcia „Jak być dobrym przyjacielem” w klasie 2B w ramach projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci
To był wielki dzień dla klasy 2B! Rozmawialiśmy o przyjaźni, a ściślej Jak być dobrym przyjacielem.
Zebranie Przedstawicieli Rad Oddziałowych
W środę, 29 września o godz. 18.30 odbędzie się pierwsze zebranie przedstawicieli Rad Oddziałowych do Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 404 w Warszawie.
Zajęcia „Wszyscy mamy zalety i wady” w klasie 3B
W piątek, 17 września uczniowie klasy 3B na zajęciach w ramach tematu: Wszyscy mamy zalety i wady próbowali odpowiedzieć na pytania: Kim jestem? Jaki/jaka jestem? Jakie mam zalety? Jakie mam wady?
Konkursy Przedmiotowe "Mazowieckie talenty" w roku szkolnym 2021/2022
Drodzy Uczniowie,
na stronie MSCDN
https://konkursy.mscdn.pl/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=464
zamieszczone zostały dokumenty dotyczące organizacji konkursów przedmiotowych MKO (regulamin, harmonogram, programy merytoryczne i zgody Rodziców). Chętnych uczniów prosimy o zapisywanie się u nauczycieli uczących przedmiotu. Zachęcamy do wzięcia udziału.
Powodzenia
Projekt "Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmieniać świat?"
Uczniowie klas 8 biorą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci - Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmieniać świat?
Podczas zajęć z wychowawcą będą analizować takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja czy wsparcie innych. Dzięki projektowi rozwiną wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Uczniowie będą także budować postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne.
Kreatywne zajęcia w klasach 1-3
Szanowni Państwo!
Informacje o projektach, kreatywnych lekcjach w klasach 1-3 znajdują się w zakładce Edukacja wczesnoszkolna.
Pracujemy metodą stacji zadaniowych!
Galeria zdjęć: Pracujemy metodą stacji zadaniowych!
Przesyłamy kilka zdjęć pracy naszych starszych uczniów. Uczniowie ćwiczyli w grupach, a dokładnie stacjach zadaniowych:)
1
"Zgrana klasa" - konkurs dla klas 1-3
Mały Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla uczniów klas 1-3 „Zgrana klasa” – zachęcamy wszystkich do pokazania, że w grupie siła, że stanowimy zgrany zespół.
W każdym miesiącu klasy dostaną do wykonania zadanie, które będzie punktowane. Jeżeli zaangażuje się całą klasa (razem z wychowawcą) 5pkt, zaangażują się w większości (bez max 5 osób) - 3 pkt, jeżeli więcej niż 5 osób nie będzie zaangażowanych - 1pkt. Liczymy na kreatywność, pomysłowość i mobilizację. Zachęcamy wszystkich do udziału.
Opiekunki Małego Samorządu
Marzena Trylińska i Marta Sobkowicz
Projekt "Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?"
Pani Renata Wróblewska zgłosiła klasę 2B do projektu "Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?"
Podczas lekcji uczniowie sprawdzą, jak odkrycia i dawne zwyczaje wpływają na nas dzisiaj. Przekonają się, czy nadal można być królem/królową albo rycerzem/rycerką. Zajrzą w swoje marzenia i odkryją, co może im pomóc w ich spełnieniu. Uczestnicząc w projekcie, nauczą się pracować indywidualnie i zespołowo, odczytywać i integrować emocje, bez dzielenia ich na dobre i złe.
Przewodnikami w tym projekcie będą wybitni Polacy, którzy dzięki swojej postawie i umiejętnościom zapisali się na kartach historii.
Projekt przeznaczony dla klas 2-3.
Etapy realizacji projektu:
Lekcje na rozgrzewkę -
Jak trenować myślenie?
Jak wpaść na świetny pomysł?
Dlaczego smutek jest nam potrzebny?
Jak być dobrym przyjacielem?
Lekcje tematyczne -
Co jedzono na dworze królewskim?
Co ma wspólnego kapusta z kwasem?
Dlaczego istnieją strefy czasowe?
Czy każdy władca nosi koronę?
Jak rozpoznać rycerza?
Skąd się biorą imiona?
Jak prowadzić pamiętnik?
Jak spełnić marzenie?
Wolontariat
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
Informacje na temat regulaminu, planu pracy wolontariatu oraz dokumenty związane ze Szkolnym Klubem wolontariatu znajdują się w zakładce Wolontariat.
Zaproszenie na Sprzątanie Świata
Szanowni Państwo!
w najbliższą sobotę przypada Dzień Sprzątania Świata. Z tej okazji wraz z Młodzieżową Radą Dzielnicy Wawer oraz Fundacją Wawer organizujemy kolejną edycję Wawerskiego Sprzątania Lasu.
Tym razem sprzątać będziemy Las przy ul. Lucerny oraz okolice pobliskich kanałów.
Zbiórka w Wawerskim Centrum Kultury Filia Zastów (ul. Lucerny 13) o godzinie 15.00
Zapewniamy worki oraz rękawiczki!
Ważna informacja! Wydajemy zaświadczenia o wolontariacie.
Do zobaczenia!
Sandra Spinkiewicz
Agnieszka Wójcik
Radne Dzielnicy Wawer M. st. Warszawy
Zdrowo i młodzieżowo na Targowisku Falenica
Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer zaprasza na weekendowe atrakcje „Zdrowo i młodzieżowo” na Targowisku Falenica. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 września o godz. 12 przy ul. Trocinowej 1. W programie: zjazd food-trucków, atrakcje w OSiR Wawer, gra miejska oraz kiermasz książek używanych.
Uczniowie SP 404 budują nowy świat
Tydzień Stanisława Lema
W tym tygodniu obchodzimy 100 rocznicę urodzin Stanisława Lema. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i akcjach związanych z tym wydarzeniem. Relacje z naszego szkolnego „gwiezdnego szlaku” możecie śledzić na szkolnym funpage’u i na naszej stronie internetowej.
Wawerski Program Wsparcia Zdrowia Psychicznego
Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 została objęta wsparciem w ramach Wawerskiego Programu Wsparcia Zdrowia Psychicznego. Nasi uczniowie, Rodzice oraz nauczyciele będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie oraz pomoc, poprzez udział w warsztatach i konsultacjach.
Pierwsze zajęcia dla naszych uczniów odbędą się już 16 września. Uczniowie klasy 7 A wezmą udział w warsztatach z zakresu motywacji i umiejętności efektywnego uczenia się.
Wszystkie informacje na temat warsztatów zamieszczane będą w dzienniku elektronicznym Librus oraz na szkolnej stronie i facebooku.
Projekt „BohaterON”
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w projekcie BohaterON w Twojej szkole 2021. Jest to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!, która ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do aktywnego udziału w akcji. Chcecie podziękować Powstańcom? Przygotujcie dla nich kartki z życzeniami, plakaty, listy itp.
Prace należy złożyć do szkolnych koordynatorek projektu – p. Karoliny Pietrzak lub p. Karoliny Mojko do 15 października br.
Uwaga! Format kartek nie może być większy niż A4.
Cykl „Pani polonistka poleca”
Pani Ewa Wojtowska, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole przedstawia wartościowe książki, które warto przeczytać.
Wsparcie dla osób z syndromem DDA/DDD
Szanowni Państwo,
zapraszamy chętnych do przystąpienia do programu dla dorosłych osób z syndromem DDA/DDD - program realizowany przez Fundację „LaFontaine" we współpracy z Wawerskim Ośrodkiem Wsparcia i Dzielnicą Wawer.
W ramach projektu realizowane będzie:
- prowadzenie grupy wsparcia dla osób dorosłych z syndromem DDA/DDD - 12 spotkań po 2 godziny każde (łącznie 24 godziny)
- przeprowadzenie warsztatów profilaktycznych dla uczestników projektu, których celem jest nauka radzenia sobie w sytuacjach stresogennych, które powodują ryzyko sięgnięcia po alkohol i inne używki - 4 spotkania po 3 godziny (łącznie 12 godzin)
- prowadzenie konsultacji terapeutycznych indywidualnych dla uczestników projektu (24 godziny)
Miejsce spotkań:
Wawerski Ośrodek Wsparcia
ul. Żegańska 2c
Zapisy:
telefonicznie: +48 574 770 747
lub
mailowo: kontakt@fundacjalafontaine.org
Archiwum Aktualności