Grupa uczniów z klasy 8b w składzie Kinga Bazan, Lena Bobczuk i Wiktor Kociszewski reprezentuje naszą szkołę w konkursie Patria Nostra, przeznaczonym dla młodzieży w wieku 12-19 lat z Mazowsza, Wielkopolski, Małopolski oraz młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie.
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu filmu bądź animacji dotyczącego jednego z wydarzeń z historii Polski, które miało miejsce w okresie konkretnego tygodnia. Utrudnieniem był czas – należało się zmieścić w 1 minucie. Nasza drużyna przedstawiła odezwę Józefa Piłsudskiego do Polaków, ogłoszoną 3 lipca 1920r. Z niecierpliwością czekamy na galę finałową, która odbędzie się 9 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Konkurs Patria Nostra
Sadzenie żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei"
Dnia 18 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły sadzili żonkile przed budynkiem szkoły w ramach akcji "Pola Nadziei". Kampania hospicyjna „Pola Nadziei" ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz gromadzenie środków finansowych dla zapewnienie odpowiedniej opieki chorym przebywającym w hospicjum. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil- międzynarodowy symbol nadziei. Sadzenie cebulek żonkili to gest solidarności i pomocy umierającym.
1
Konkurs fotograficzno-czytelniczy „Baśniowy bal w bibliotece”
Biblioteka szkolna zaprasza klasy 1-3 do świętowania Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Zachęcamy uczniów klas 1-3 do przebrania się za ulubioną postać z literatury dziecięcej i przesłania nam fotografii na adres: marta.karwowska@sp404.edu.pl.
Termin nadsyłania prac: 04.11.2021 r.
Zapraszamy też wszystkich uczniów, by w poniedziałek, 08.11.2021 r. pojawili się w szkole przebrani za ulubioną postać z baśni, wiersza lub opowiadania.
Konkurs plastyczny "Bohaterowie Bajek i Baśni"
W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy wszystkich Uczniów do udziału w szkolnym konkursie plastycznym:
„Baśniowy portret w ramie zamknięty”
Zasady konkursu:
Celem konkursu jest popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania wśród dzieci, doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych, zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.
Uczestnicy konkursu wykonują portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub bajki. Portret ma być wykonany w formie płaskiej. Może zawierać elementy wypukłe przymocowane na stałe. Dopuszcza się wykonanie portretu z różnych materiałów i dowolnymi technikami. Wielkość portretu jest dowolna, jednak nie mniejsza niż A3. Portret ma zawierać własnoręcznie wykonaną ramkę.
Prace należy składać do dnia 4 listopada 2021r., do sali nr 302 – do pani od plastyki.
Na zwycięzców czekają nagrody!
Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną pokazane na okolicznościowej wystawie w bibliotece.
Koordynator akcji: Anna Broniec-Jachimek wraz z biblioteką
Akcja „Czytamy młodszym”
Zachęcamy chętnych uczniów klas 7-8, aby w dniu 08.11.2021 r. w czasie długich przerw poczytali młodszym uczniom klasykę literatury dziecięcej.
Zapraszamy w szczególności wolontariuszy – prosimy o zgłoszenia do biblioteki do dnia 29.10.2021 r.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Biblioteka szkolna oraz Wawerskie Centrum Kultury „Nadwiśle” zapraszają klasy 1-3 do świętowania Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka atrakcji dla najmłodszych uczniów:
- konkurs fotograficzno-czytelniczy „Baśniowy bal w bibliotece” – zachęcamy uczniów klas 1-3 do przebrania się za ulubioną postać z literatury dziecięcej i przesłania nam fotografii na adres: marta.karwowska@sp404.edu.pl. Termin nadsyłania prac: 04.11.2021 r. Zapraszamy też wszystkich uczniów, by w poniedziałek, 08.11.2021 r. pojawili się w szkole przebrani za ulubioną postać z baśni, wiersza lub opowiadania.
- akcja „Baśniowy listopad w bibliotece – Bajarka opowiada” – zapraszamy wszystkich chętnych uczniów w czasie przerw na słuchowiska najpiękniejszych światowych baśni, legend, opowiadań i wierszy. Akcja potrwa przez cały listopad.
- akcja „Czytamy młodszym” – zachęcamy chętnych uczniów klas 7-8, aby w dniu 08.11.2021 r. w czasie długich przerw poczytali młodszym uczniom klasykę literatury dziecięcej. Zachęcamy w szczególności wolontariuszy – prosimy o zgłoszenia do biblioteki do dnia 29.10.2021 r.
- Muzyczny konkurs „Baśniowa melodia” – zapraszamy chętne klasy 1-3 do udziału do współorganizowanego przez WCK konkursu „Baśniowa melodia” (szczegóły wkrótce).
Szczegółowe informacje dotyczące każdego z konkursów przekażemy w kolejnych dniach.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!
Akcja "Piękna nasza Polska"
Drodzy Uczniowie!
Wielkimi krokami zbliża się Święto Niepodległości. Z tej okazji serdecznie Was zapraszamy do udziału w akcji „Piękna nasza Polska!”.
Chcemy pokazać najpiękniejsze zakątki naszej Ojczyzny, dlatego prosimy, byście podzielili się z nami swoimi zdjęciami z Waszych małych i dużych podróży po Polsce. Być może odwiedziliście jakieś magiczne miejsce w trakcie wakacji, weekendów z rodziną lub podczas wycieczek szkolnych.
Najpiękniejsze zdjęcia zostaną pokazane w kolejnym odcinku naszej szkolnej „śniadaniówki”, tym razem zatytułowanej „Co słychać na Cyklamenów?”.
Na fotografie czekamy do 5 listopada. Prosimy o wysyłanie ich na maile: sylwia.baran@sp404.edu.pl lub karolina.mojko@sp404.edu.pl
Sylwia Baran, Agnieszka Kościk, Karolina Mojko
Dzień Seniora
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
zbliża się Ogólnopolski Dzień Seniora – 14 listopada – chciałybyśmy, żeby nasza szkolna społeczność złożyła życzenia Seniorom w dniu ich święta!
Wybrałyśmy Dom Seniora, w którym obecnie przebywa około 30 pensjonariuszy. Bardzo prosimy o własnoręczne przygotowanie kartek z życzeniami dla osób tam mieszkających.
Kartki mogą zostać zrobione przez całe klasy, ale także indywidualne osoby. Prosimy, żeby odbiorcą byli Seniorzy – w liczbie mnogiej (np. Drodzy Seniorzy/Szanowni Państwo, z okazji… ).
Kartki należy przynosić do 5 listopada do p. Sylwii Baran (s. 306) lub p. Karoliny Mojko (s.305). Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, że dana klasa lub osoba robi kartkę (przez dziennik do wymienionych Pań).
Na pewno będzie to niezwykle cenna akcja dla nas wszystkich. Pokażemy, jak wielką moc mają miłe słowa, drobne gesty.
Kartki zostaną dostarczone przez nas do wybranego Domu Opieki.
Bardzo na wszystkich liczymy!
Godziny pracy sekretariatu
poniedziałek – czwartek 7:30-16:30
piątek 7:30-16:00
W godz. 12:00-15:00 sekretariat nie przyjmuje interesantów.
W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych sekretariat przyjmuje w godzinach od 8:00 do 16:00.
Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny Barwy Jesieni
Konkurs Fotograficzny adresowany do uczniów klas 0-8.
Załączniki:
Regulamin konkursu Barwy jesieni
Zgoda
Zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
organizujemy zbiórkę zabawek i słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie.
Jest to placówka opiekuńczo - wychowawcza „Zielona Dolina”, ulica Szczotkarska 19.
Prosimy, aby zabawki były nowe lub niezniszczone w idealnym stanie.
UWAGA – NIE MOGĄ TO BYĆ PLUSZAKI, a słodycze z dłuższym terminem ważności.
Zbiórka trwa od 18 października do 5 grudnia 2021 r., zabawki i słodycze prosimy dostarczać do sali nr 302 do pani od plastyki 😊
Wizyta pierwsza - 26 października - pierwsze urodzinki Paulinki
Wizyta druga - 6 grudnia - Mikołajki
Pomóż i Ty, nie bądź obojętny !
Koordynator akcji: Anna Broniec – Jachimek wraz z wolontariatem
Ostateczna bitwa oczami uczniów klasy 5c
Omawiając na lekcjach j. polskiego lekturę Ferenca Molnara uczniowie klasy 5c oceniali postępowanie bohaterów, zastanawiali się nad tym, czym był dla nich Plac Broni, rozwiązywali krzyżówkę i projektowali plac.
KARTA ROWEROWA
Rowerzyści to coraz większa grupa użytkowników dróg. Karta rowerowa – to nasze pierwsze „prawo jazdy”.
Uroczysta kolacja w Soplicowie
Uczniowie klasy 8B, omawiając obyczaje szlacheckie przenieśli się do Soplicowa. Wykorzystując elementy zastawy stołowej nakryli do stołu, a następnie w imieniu Wojskiego opracowali jadłospis na uroczystą kolację. Wykorzystali znajomość lektury, tworząc menu z potraw opisanych w utworze.
Agnieszka Kościk
6
Teatrzyk cieni
A u nas w szkole uczniowie klas IV mieli okazję przedstawić swój teatrzyk cieni prawdziwej widowni 🙂
Belgijka w klasie 8B
Klasa 8B lubi się bawić. W ramach integracji zespołu, na boisku szkolnym, w towarzystwie ostatnich ciepłych promieni słońca, uczyli się kroków popularnego tańca.
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej
Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy do udziału w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, którego organizatorem jest VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie.
Etap szkolny polega na wykonaniu pracy na jeden, wybrany przez siebie temat z podanych:
1. Zjednoczeni w różnorodności – Unia Europejska dla swoich obywateli.
2. Europa otwartych granic – jakie znaczenie ma w życiu młodych Europejczyków?
3. Czy Unia Europejska jest odpowiedzią na współczesne wyzwania globalne?
4. Co nam daje wspólna waluta? Korzyści ze stosowania euro.
5. Na czym polega europejski Wspólny Rynek?
Prace mogą mieć formę eseju (min. 2000 znaków bez spacji, maks. 8000 znaków bez spacji), filmu (maks. 10 minut), nagrania audio (maks. 10 minut), fotoreportażu lub fotokastu.
Kolejne etapy (okręgowy i wojewódzki) mają formę testu z zakresu programu stałego konkursu.
Uczestnicy konkursu walczą o tytuł laureata i finalisty, które mogą być honorowane w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych, oraz o nagrody rzeczowe.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej:
https://www.wladyslaw.edu.pl/accordion-1/656-konkurs
Zainteresowanych prosimy o informację do p. Karoliny Mojko do dn. 20 października 2021 r.
Zbiórka dla schroniska w Celestynowie
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
W dniach 13 października – 15 listopada wolontariat prowadzi zbiórkę dla schroniska w Celestynowie.
Prosimy o pozostawienie rzeczy w holu szkoły w przeznaczonym do tego pudełku.
Dziękujemy.
Konsultacje społeczne „Jaka ulica Paczkowska”
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych „Jaka ulica Paczkowska”.
Ulica Paczkowska, jedna z bardziej zielonych ulic w Wawrze, może służyć nie tylko jako ulica, ale też pełnić inne funkcje. Chcemy porozmawiać o pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni. Przestrzeń, o której będziemy rozmawiać usytuowana na pasie od ul. Mrówczej do ul. Pomiechowskiej. Jest to teren o powierzchni około 13 tyś m2. Obecnie na tym terenie znajduje się pumptrack zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. W 2022 powstanie także wybieg dla psów. Miejsce powinno być atrakcyjne przestrzenią spędzania czasu dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
Szczegóły: Konsultacje "Jaka ulica Paczkowska"
Chcemy dowiedzieć się jak mieszkańcy obecnie korzystają z tego terenu, a jak chcą korzystać w przyszłości, co zrobić by lepiej odpowiadała na potrzeby lokalnej społeczności. Wspólnie z projektantami będziemy pracować nad pomysłami na zagospodarowanie przestrzeni ulicy pomiędzy ul. Mrówcza a ul. Pomiechowską.
Jak można wziąć udział w konsultacjach?
Namiot konsultacyjny:
- 15 października (piątek), 13.00–16.00, na ul. Paczkowskiej (przy pumptracku)
- 17 października (niedziela), 10.00–13.00, na rogu ul. Lucerny i Kwidzyńskiej
Mobilny punkt konsultacyjny (szukaj nas w okolicy Paczkowskiej, Mrówczej, Lucerny):
- 16 października (sobota), 10.00–13.00
- 20 października (środa), 14.00–16.00
Na spotkaniach:
Zapraszamy do wspólnej pracy z projektantami. Podczas spotkań będziemy zbierać potrzeby mieszkańców i propozycje zagospodarowania przestrzeni ulicy; sprawdzać możliwości w terenie oraz z pomocą projektantów, dobierać i rysować najlepsze rozwiązania projektowe dla ulicy Paczkowskiej.
- 21 października (czwartek) 17.30–20.00, Kulturoteka, ul. Błękitna 32 - Co chcesz robić na Paczkowskiej? Czy Paczkowska może być wygodną przestrzenią publiczną?
- 22 października (piątek) 17.30–20.00, Kulturoteka - Co sprawi, że będziesz się czuć bezpiecznie na Paczkowskiej? Jak ma wyglądać przyjazna i ładna Paczkowska?
- 23 października (sobota) 10.00–13.00, ul. Paczkowska (przy pumptracku) - Co, gdzie i jak zaprojektować? Wizja lokalna na ulicy Paczkowskiej.
- 25 października (poniedziałek) 17.30–20.00, Kulturoteka– zobaczmy i skomentujmy wyniki wspólnej pracy
Zobaczmy projekt! – spotkanie podsumowujące: 8 listopada (poniedziałek) 18.00–19.00, Kulturoteka
Swoje opinie i pomysły możesz przesłać na: wawer.konsultacje@um.warszawa.pl do 15.listopada 2021
Konkurs z okazji Światowego Dnia Pisania Listów
Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywności twórczej!
9 października 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pisania Listów. Ta romantyczna i dostojna forma porozumiewania się przegrywa niestety z smsami i mailem. Tylko do kogo tu napisać, jak wszyscy mają Facebooka? :)
Co możesz zrobić? Napisz list w formie papierowej do bohatera swojej ulubionej książki! Na dowolny temat. Napisz, co chcesz mu powiedzieć po przeczytaniu historii jego przygód. Pozdrów go. Poinformuj, co się dzieje w Twoim życiu. List powinien posiadać minimum 200 słów. Pamiętaj, aby zachować odpowiednią budowę listu. Napisz go pięknym charakterem pisma. Dopasuj kartkę na list. Może masz w domu papeterię?
Wszystko to weźmiemy pod uwagę oceniając list. Pamiętaj! Zapakuj list w kopertę i zapisz adres szkoły. Podaję wzór: Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie Ul. Cyklamenów 28 Warszawa 04-798 Termin składania prac: 18.10.2021 r.
Cele konkursu:
Zachęcenie dzieci i młodzieży do pisania listów odręcznie i promowanie umiejętności poprawnego i pięknego pisma.
Prace konkursowe umieszczamy wersji papierowej w worku na gazetce szkolnej!!! Należy koniecznie podpisać się w liście i na kopercie w miejscu adresata. Wpisz imię i nazwisko oraz klasę.
NAGRODY Jury nagrodzi trzy prace w kategorii wiekowej kl. 4-6. Przyzna nagrody główne i wyróżnienia. Nagrodami będą dyplomy oraz piękna papeteria ufundowana przez szkołę. Konkurs ma zasięg szkolny. Koordynator konkursu: Ewa Wojtowska, nauczyciel języka polskiego.
Archiwum Aktualności