• Eksperymenty na wesoło-tęcza na talerzu

• 20.09.2024 12:44
            • Do wykonania eksperymentu potrzebne nam było opakowanie cukierków Skittles i odrobina ciepłej wody. Na talerzu układamy cukierki w kształcie okręgu, które następnie polewamy ciepłą wodą. Cukierki zaczęły puszczać barwnik w bardzo efektowny sposób tworząc tęczę.
            • Eksperymenty na wesoło-uciekający pieprz

• 20.09.2024 12:42
            • Wodę w misce posypujemy równomiernie pieprzem. Zanurzamy pipetę w płynie do zmywania  , dotykamy po wierzchu wody posypanej pieprzem. Możemy zaobserwować jak drobinki pieprzu rozchodzą się na boki naczynia.

• 16.09.2024 14:10
            • Świetliczaki uczciły Międzynarodowy Dzień Kropki, poprzez wspólne rozmowy, zabawy i prace plastyczne.
            • Leśna wędrówka

• 22.04.2024 08:40
            • Dzieci projektowały przeróżne konstrukcje zarówno na powietrzu jak i w salach szkolnych. Były to praktyczne budowle dla zwierząt: płazów, gadów, ssaków , które bezpiecznie mogą pokonywać swoją leśna wędrówkę. Dbając o środowisko naturalne budowaliśmy w większości z drewnianych patyczków.
            • Polska Niezapominajka

• 22.04.2024 08:59
            • W kwietniowe dni dzieci śpiewały o wiośnie przy akompaniamencie dzwonków, własnoręcznie robionych przez siebie grzechotek. Poznały różne układy taneczne, a w bibliotece szkolnej dowiedziały się o skarbach przyrody. Niektórzy rozpoczęli swoje prace plastyczne na konkurs " Polska Niezapominajka".

• 22.04.2024 08:35
            • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie obchodzimy celem promowania ochrony środowiska, poszerzenia świadomości ekologicznej i inspirowana do życia w zgodzie z naturą. Nie zabrakło ekologiczny pogadanek, prac plastycznych oraz piosenek tematycznych. Sprzątaliśmy również teren wokół szkoły.
            • Zajęcia kreatywne

• 22.04.2024 08:33
            • W świetlicy chcąc przywołać wiosnę, wykonaliśmy z drucików kreatywnych - motylkowe pierścionki. Natępnie techniką origamii powstała psia rodzina. W wesołej atmosferze ćwiczyliśmy małą motorykę.

• 22.04.2024 08:27
            • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym.

Autyzm, to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, wyrażania emocji, uczenia się, nawiązywania relacji oraz różnorodnym schematem zachowań.

W naszej szkole podjęliśmy różne działania , których celem jest solidarność z osobami w spectrum autyzmu.
            • Dzień Marchewki

• 22.04.2024 08:25
            • 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki.  Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem ,,Urodziny marchewki", pogadanki o marchewce, rozwiązanie zagadek, praca plastyczna ,,Wesoła marchewka".
            • Przedświątecznie

• 22.04.2024 08:21
            • Podczas zajęć świetliczaki miały okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami. Dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność , a przy tym doskonale się bawiły.