• Przygotowania do zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet.

• 08.03.2023 13:39
            • Zapoznaliśmy się z historią Dnia Kobiet oraz poznaliśmy sposoby świętowania tego dnia dawniej i dziś wykorzystując tematyczną prezentację multimedialną. Również przypomnieliśmy sobie sylwetki znanych kobiet w Polsce a także omówiliśmy zawody wykonywane przez kobiety. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy portrety kobiet, które ozdobiły tablicę ścienną w świetlicy.
            • Zajęcia

• 08.02.2023 13:28
            • Tydzień zaczął się zimnicą jaka panuje na Arktyce i Antarktydzie ale mimo to na świetlicy jak zwykle gorąca atmosfera .
              Dzieci chętnie poznawały te odległe miejsca i jak gąbka wchłaniały wiedzę na temat zwierząt, które musiały przystosować się do tak ekstremalnych warunków. Najbardziej podobały się pingwiny ( szczególnie złotoczuby i białobrewy ) nie tylko ze względu na wygląd ale za to, że troszczą się o siebie nawzajem i dobierają się w jedną parę do końca swego życia:) oraz renifer- najbardziej charyzmatyczny ssak Arktyki , któremu wraz ze zmianą pory roku zmienia się kolor oczu, jest weganinem, biega jak olimpijczyk, wydaje klikające dźwięki z kolan by odnaleźć swoją  grupę w zamieci i co najważniejsze jak podkreślały świetliczaki pomaga Świętemu Mikołajowi:).
              Nie mogło też zabraknąć budowli igloo z nowo zakupionych klocków oraz tańca radości i wdzięczności za trafiony w 10 - tkę zakup.

• Relacje z tygodnia

• 08.02.2023 13:21
            • Nasze świetliczaki w minionym tygodniu uczyły się o Grenlandii. Nawiązaliśmy do lektury III klasistów A. Centkiewicz.  Przeżywały przygody związane z kulturą, tradycją tej największej wyspy świata. Za pomocą tablicy multimedialnej  obserwowały krajobrazy lodowców i usłyszały śpiew wielorybów.  Zapoznały się z różnorodną fauną i ubogą florą krainy śniegu i lodu. Dzieci w ramach zabawy ruchowej stąpały po "lodowej krze" z gazety, pokonywały trudności stąpając po grubej  linie marynarza statku, "walczyły" z mroźnym  wiatrem i z równowagą. Na koniec po różnorodnych wojażach zaprojektowały instrument muzyczny z recyklingu pamiętając o topniejących lodowcach, zmianie klimatu, konieczności segregacji śmieci. Poprawiając sobie nawzajem humor stworzyły karnawałową orkiestrę, która ma wszystkich zachęcać do kreatywnych działań na rzecz przyrody.

• Eksperymenty na wesoło-Lodowe ręce Elsy z Krainy Lodu

• 08.02.2023 13:15
            • Wszystko czego nam potrzeba do wykonania eksperymentu to zamrażalnik, gumowe rękawiczki i różne skarby, które możemy włożyć do środka. Najpierw wrzucamy do rękawiczki zgromadzone skarby, wlewamy wodę i zawiązujemy wlot do rękawiczki. Wypełnioną rękawiczkę układamy na półce z zamrażarki. Następnego dnia zdejmujemy delikatnie rękawiczkę rozcinając ją nożyczkami i wyjmujemy dłonie. Uściśnięcie takiej lodowej dłoni to prawdziwa frajda !

• Eksperyment na wesoło - Lodowe Kule

• 08.02.2023 13:12
            • Do wykonania lodowych kul potrzebne będą balony i woda. Napełniamy balon wodą i zawiązujemy. Balon wkładamy do zamrażalnika. Następnego dnia przecinamy balon i wyjmujemy zamrożoną kulę. Dla lepszego efektu można wcisnąć barwniki spożywcze.

• Praca plastyczna

• 08.02.2023 13:10
            • Uczniowie wykonali zimowy pejzaż widziany okiem dziecka - wykorzystali farby oraz własną wyobraźnię.

• Zajęcia z elementem ruchu R. Labana

• 08.02.2023 13:01
            •  Dzieci uczęszczające do sali fitness tworzą zgrany zespół, wyznaczają sobie nawzajem zadania na miarę swoich możliwości. Integrują się, spędzając zdrowo czas.
              Wracają do sali świetlicowej z głową pełną  nowych pomysłów.

• Zajęcia literacko-plastyczne w bibliotece szkolnej

• 08.02.2023 12:57
            • Na zajęciach dzieci improwizowany, ruchem, ciałem, gestem znane i mniej znane sporty zimowe. Pierwszaki dobierały się w pary tworząc między innymi łyżwiarski wężyk, narciarski slalom. Dzieci z przyjemnością zasłuchały się w opowiadania, wierszyki - rymowanki, które z odpowiednią dykcją przeczytali im starsi 8-klasiści .

• „Fair Play”

• 08.02.2023 12:50
            • Niedawno omawialiśmy tematy związane z byciem dobrym kolegą/koleżanką i co z tego wynika. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania czy w klasie 2 B można „Polegać na kimś jak na Zawiszy”. Korzystając z prezentacji multimedialnej poznaliśmy sporty zimowe jednak największą fascynacją - szczególnie chłopców okazała się piłka nożna, dlatego kolorowe wzory piłek ozdobią okno w świetlicy, aby kojarzyły się z grą „Fair Play” i dobrymi relacjami koleżeńskimi nie tylko na boisku sportowym.
            • Dobry przyjaciel

• 08.02.2023 12:48
            • Dobrzy przyjaciele wyczuwają wzajemnie swoje nastroje. Gdy wśród paczki przyjaciół wybucha kłótnia -  wszyscy odczuwają napięcie. Na szczęście działa to też w drugą stronę. Kiedy się wzajemnie wspieramy i jesteśmy blisko, czujemy ulgę i spokój. Dlatego tak ważne jest, żeby dbać o siebie nawzajem. W jaki sposób można okazywać sobie przyjaźń? Wszystkiego dowiedzieliśmy się na zajęciach ...

• 25.01.2023 12:07
            • Dzień Babci i Dziadka to jedno z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały kartki z życzeniami dla dziadków, recytowały wiersze i piosenki.