• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 404
          • Konkurs na logo Rady Rodziców

Rada Rodziców SP404 zachęca dzieci do udziału w konkursie.

Jest to konkurs kierowany do dzieci z grup przedszkolnych i uczniów z klas I-VIII.

Celem konkursu jest stworzenie najlepszego graficznego symbolu/logo dla działalności Rady Rodziców. Projekty należy zgłaszać do kursu zespołowo. Przewidziana atrakcyjna nagroda!!! Na prace czekamy do 10 lutego 2023.

• Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego ALBION

Drodzy Uczniowie klas 7-8,

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego ALBION.

Konkurs jest darmowy, możliwe, że będzie punktowany na świadectwie (jeszcze nie ma w tej sprawie decyzji), można również zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody.

I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole 2 marca. Zgłoszenia przyjmuję do 27 lutego - należy dostarczyć oświadczenie/zgodę rodzica dostępną w zakładce regulamin na stronie internetowej konkursu.

• Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Drodzy Uczniowie klas 3-8!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie języka angielskiego FOX, który odbędzie się 28 marca 2023.

Kategorie i obowiązujące lektury w tegorocznej edycji:

• klasy III-IV Kittens: "Mowgli"
            • klasy V-VI Bunnies: "Sindbad and the Sailor"
            • klasy VII-VIII Ducks: "The Last
          • Pokaz mody po angielsku

Tak świetnie bawimy się na zajęciach języka angielskiego w naszej szkole.

Ostatnio klasy 2 przygotowały pokaz mody z przemówieniem w języku angielskim.

Opowiadaliśmy w języku obcym o tym, w co jesteśmy ubrani 🙂

• Zbiórka na WOŚP

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,

w dniach 26-27.01 (czwartek, piątek) w naszej szkole odbędzie się zbiórka na Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie to już 31. finał. Walczymy z sepsą, ciężkim stanem chorobowym zagrażającym życiu pacjentów.

Dziś i jutro na szkolnych korytarzach możecie spotkać trzech sympatycznych wolontariuszy z kl. 8a - Adama, Tomka i Mikołaja, którzy zarejestrowani są w sztabie Biblioteki Publicznej Dzielnicy Wawer.

• Recenzja książki „Złodziej pioruna”

Koło literackie „Book Club” prezentuje recenzję książki „Złodziej pioruna” z serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. W roli krytyka literackiego wystąpił uczeń klasy 6A - Adam, którego zaciekawiły przygody nastoletniego potomka Posejdona. Szóstoklasista poleca tę lekturę wszystkim fanom fantastyki!

• Mała Olimpiada Matematyczna

Zapraszamy serdecznie uczniów klas trzecich do udziału w kolejnej już edycji Warszawskiej Małej Olimpiady Matematycznej. Etap szkolny odbędzie się w dnia 1-3 marca 2023 r.

Zgłoszenia zbierają wychowawcy klas do 10 lutego 2023 r.

Regulamin:

• Konkurs kaligraficzny

Gabrysia Chrzanowska i Julia Lachowicz z kl. 6b wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego “Piórem i Pazurem” organizowanym przez Academy International Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii.
          • Podziękowania dla naszej Szkoły

SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD przesyłają podziękowania dla członków społeczności naszej szkoły za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w zbiórkę naklejek i pluszaków dla małych pacjentów Warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

Drodzy Uczniowie,

dnia 16 marca 2023 r. o godz. 9.00 będzie przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".

Jest to konkurs kierowany do uczniów z klas od II do VIII.

Konkurs jest płatny. Opłata wynosi 14 zł.

Wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału proszę o wpłatę 14 zł na konto Rady Rodziców

• “Koduj z Gigantami. Retroprogramowanie”

Giganci Programowania zapraszają na “Koduj z Gigantami. Retroprogramowanie” - bezpłatne zajęcia z programowania online oraz stacjonarnie w naszym mieście łączące naukę z uwielbianym przez najmłodszych światem gier.

Jeśli chcecie odkrywać gry komputerowe i nie tylko w nie grać, ale także zacząć je tworzyć, warsztaty Koduj z Gigantami, które trwają od 4 do 26 lutego są do tego świetną okazją.

• Projekty w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy ogłosić, iż Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie została wyróżniona dofinansowaniem na realizację projektów w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Dofinansowane zostały następujące projekty - w oddziałach przedszkolnych: "Teatr - to właśnie Ja" - Zwiększenie zainteresowania sztuka teatralną dzieci 5-letnich w Szkole Podstawowej nr 404 oraz - w szkole - "Bajkoterapia jako holistyczna metoda pracy z dziećmi z zaburzeniami zdrowia psychicznego i zaburzeniami neurorozwojowymi".

• MEiN
      • Biuro Edukacji