• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 404
          • Bezpłatne warsztaty „Odkrywcy z Matplanety” pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Drodzy Rodzice,

zachęcamy do udziału w I edycji bezpłatnych warsztatów dla szkół (kl. I-III) „Odkrywcy z Matplanety” pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zajęcia Matplanety – organizatora warsztatów - są ukierunkowane na rozwój kompetencji matematycznych oraz logicznego myślenia u dzieci. Matplaneta uczy poprzez zabawę. Pozwala dzieciom na samodzielne odkrywanie matematyki. Buduje wiarę we własne możliwości i sprawia, że matematyka staje się jednym z ulubionych przedmiotów wśród dzieci!

• Głosowanie Pho3nix Active School

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
            TO JUŻ JUTRO! 😎
            Głosowanie publiczności w konkursie Pho3nix Active School rusza 17 maja 2022 o godzinie 00:00!🔥
            Głos można oddać na stronie Pho3nix Kids:
            [https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/](https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/...
            )

WAŻNE❗️
            1️⃣ Aby głos był ważny należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail.
            2️⃣ Z jednego adresu e-mail można oddać jeden głos.
            3️⃣ Aby łatwo znaleźć film Naszej szkoły, skorzystaj z wyszukiwarki wpisując nazwę- Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszwie.
            4️⃣ Gramy fair play! Wszystkie głosy są weryfikowane.
            Zbierajcie siły, zwerbujcie do głosowania przyjaciół, rodzinę, kolegów, sąsiadów! 🥳 Każdy głos się liczy!🤞
            Głosowanie trwa do 24 maja 23:59

• Dzień Zawodu w naszej szkole!

Tak obchodziliśmy Dzień Zawodu w naszej szkole. Dzisiaj uczniowie przebrali się za przedstawicieli różnych zawodów. Nie zabrakło też pokazu przebrań. Była super zabawa! Rywalizację o największą liczbę przebranych osób w klasie wygrali uczniowie 8B – strój przygotowało 18 osób. W nagrodę otrzymali przepyszne lizaki. Gratulujmy!

• Innowacja @Twoja lektura brzmi znajomo - Okładki z lektur

Wyobraźcie sobie, że bohaterowie lektur obowiązkowych stają się inspiracją dla artystów i na podstawie treści lektur komponowane są piosenki? Udało się to uczniom klas 8b i 8c, którzy stworzyli w znanych im programach komputerowych okładki płyt muzycznych wraz z tytułami piosenek, nawiązujących do treści. Jak wyglądałaby płyta muzyczna z "Pana Tadeusza", "Kamieni na szaniec", "Małego księcia", "Balladyny" czy "Latarnika"? Galeria prac z Innowacji pedagogicznej Ta lektura brzmi znajomo znajduje się poniżej.

• Warsztaty Udzielania Pierwszej Pomocy w klasie 1b

Dzięki Wspaniałym Rodzicom uczniowie klasy 1B uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które przygotowują dzieci do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Dzieci poznały i miały możliwość przećwiczenia wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy – służby ratownicze 112, 999, 998, 997, pozycja boczna ustalona (bezpieczna), wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej(masaż serca). Dowiedziały się także co to jest defibrylator i jak z niego korzystać.

• Szkolny Festiwal Talentów

Jeżeli posiadasz jakiś talent i chcesz go zaprezentować, zgłoś się do Szkolnego Festiwalu Talentów. Będziesz mógł zaprezentować swoje zdolności. Poproś Rodzica o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny w Ogłoszeniach w Librusie do dnia 16.05.2023 r.

Prezentacja finałowa talentów odbędzie się w dniu 3.06.2023r. (sobota) podczas Sąsiedzkiego Pikniku Szkolnego pt. „Dzień dobry, Nadwiśle”.

• Dzień Zawodu

Z okazji ostatnio obchodzonego Dnia Pracy samorząd uczniowski wraz z Ewą Afanasjew-Moch i Anną Broniec-Jachimek postanowił zorganizować 12 maja (piątek) Dzień Zawodu. Tego dnia wszyscy uczniowie, którzy przebiorą się za jakiś zawód będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych (wszystkie zapowiedziane wcześniej sprawdziany i kartkówki piszecie bez zmian).

• Witaj majowa jutrzenko!

Uroczysty apel przygotowany przez Panią Annę Szelenbaum wraz klasą 8A zachwycił i wzruszył całą naszą Społeczność, a prawdziwym zaszczytem była sesja zdjęciowa z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, Stanisławem Małachowskim, Ignacym Potockim, Hugonem Kołłątajem oraz przedstawicielami ludu.

Przedstawiamy relację z uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja.

• Budząca się szkoła

Nasza szkoła staje się budzącą się szkołą. To proces przechodzenia z dawnego stylu pruskiej edukacji do nowoczesnej, zgodnej z neuronauką idei wspierania rozwoju dziecka jako człowieka, otwierania go na szukanie wiedzy i nabywanie umiejętności. Taki model, dotychczas chętnie wdrażany głównie w małych szkołach prywatnych daje największe szanse dostosowania nauki szkolnej do wymogów nowoczesnego świata.

• Młodzieżowy Obóz Kopernikański

W związku z osiągnięciami uczniów Szkoły Podstawowej nr 404 w Warszawie w konkursach przedmiotowych Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku i Fundacja Science Academy skierowały zaproszenia do udziału w Młodzieżowym Obozie Kopernikańskim do naszych podopiecznych.

Imienne zaproszenie otrzymał Krzysztof Tomaszewski, uczeń klasy 8b, który został laureatem konkursu przedmiotowego z geografii organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

• Doradztwo zawodowe

Projekt „Mój potencjał-Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy".

W Szkole Podstawowej nr 404 w Warszawie realizowany jest projekt „Mój potencjał-Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS – RPO WM na lata 2014 – 2020.

• MEiN
      • Biuro Edukacji