• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 404
          • Warsztaty obywatelskie

Szanowni Państwo,

przekazujemy informację z Urzędu Dzielnicy Wawer.

Chcesz porozmawiać o Wawrze? Mieć wpływ na to jak będzie się rozwijał? Mamy dla Ciebie propozycję...

Przed nami dwa dni interesujących warsztatów, które na potrzeby naszej dzielnicy przeprowadza Uniwersytet-SWPS.

To Ty, rodzicu, masz wpływ na to jak będzie wyglądał Wawer za 5, 10, 15 lat.

• Destination Imagination (DI) w naszej szkole

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży i studentów. Jego historia rozpoczęła się w 1999 r. w Stanach Zjednoczonych. DI działa na całym świecie.

W 2023 roku do DI dołącza nasza szkoła! Zapraszamy chętnych do stworzenia Drużyny, która wystąpi na Olimpiadzie Kreatywności w marcu 2024 r.

• Nasi uczniowie zdobyli Mistrzostwo Dzielnicy Wawer w unihokeja!

Chłopcy starsi w składzie: Franek Baras, Janek Wasilewski, Mikołaj Deka, Nikodem Kęsicki, Patryk Mausberger, Piotr Czyż, Mykhailo Petrenko ,Szymon Werpechowski, Jankowski Krzysztof wywalczyli ZŁOTE medale!

Turniej był mocno obstawiony, pięć dobrych drużyn, mocne mecze, dużo emocji. O pierwszym miejscu zdecydowała jedna, więcej zdobyta bramka.

• Konkurs "Twoja twarz brzmi znajomo"

"Rozpoznaj nauczyciela po zdjęciach z dzieciństwa"

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły i Rodzie,

mamy ogromną przyjemność ogłosić konkurs, który rozbawi nas, zaskoczy i pokaże, ile wiemy o naszych nauczycielach.

W tajemniczy sposób, na tablicy prac na trzecim piętrze pojawiły się wyjątkowe zdjęcia z dzieciństwa naszego grona pedagogicznego.

• Brąz dla uczennic z SP404!

Lena, Ala, Julia, Nadia, Julia, Ola, Kalina i Nastka zdobyły kolejny medal dla naszej szkoły. Tym razem był to brąz w zawodach w unihokeja.

Po zaciętej walce w grupie i pokonaniu SP204 oraz SP195, w półfinale musieliśmy uznać wyższość SP 128, które ostatecznie zdobyły złoto i reprezentowały najwyższy poziom na zawodach.

• Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Klasa 6b wraz z wychowawczyniami Pauliną Szramowską i Miłką Rogowską przygotowała część artystyczną, a samorząd uczniowski zorganizował słodki poczęstunek.

Były skecze, piosenki dla nauczycieli, muzyczne niespodzianki oraz mnóstwo życzeń.

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły występ oglądali na honorowych miejscach. Mogli zrelaksować się i posmakować wypieków przygotowanych przez naszych uczniów.

• Bezpłatne konsultacje dla rodziców

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji rodzicielskich oferowanych w programie Akademia Rodziców Nastolatka - wyzwania i możliwości.

Konsultacje rodzicielskie są to indywidualne spotkania rodzica, podczas których można omówić swoje trudności czy wyzwania związane z życiem z nastolatkiem.

• Konkurs plastyczny Fundacji Serce Świata

Zachęcamy uczniów ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym, organizowanym przez Fundację Serce Świata. Zadanie polega na stworzeniu ilustracji do wybranych fragmentów z lektury "Psie troski" Toma Justyniarskiego.

Termin nadsyłania prac mija 29 listopada.

Więcej informacji znajduje się pod poniższym linkiem:

• Spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską

Biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zaprasza w dniu 24 października na spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską - autorką bajek, powieści, słuchowisk, felietonów, mieszkanką Wawra. Podczas przerw o godz. 10.35 i 11.30 będzie można zdobyć autograf autorki lub zakupić jej książkę.

• Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szczególne zasługi nauczycieli i pracowników niepedagogicznych Szkoły Podstwowej nr 404 zostały w tym roku docenione Nagrodą Burmistrza Dzielnicy Wawer- dla p.p. Ewy Majzner-Dziedzic, pedagoga wicedyrektorki szkoły, Karoliny Pietrzak- polonistki oraz Nagrodą Dyrektora Szkoły dla niżej wymienionych:

• Rodzinny Piknik Rowerowy

Już w sobotę, 14 października 2023 odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy - Warszawa Wawer 2023 (tym razem na skraju lasu, przy ul. Bielszowickiej 2). W programie imprezy, skierowanej przede wszystkim do dzieci i mieszkańców dzielnicy Wawer, są rowerowy rajd rodzinny na trasie 8 km (start o godz. 12:00) oraz gry i zabawy (w godz. 12:00-15:00). Każdy z uczestników rajdu otrzyma w Biurze Zawodów specjalny numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal i poczęstunek. Zapraszamy!

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To ważna okazja do refleksji nad znaczeniem zdrowia psychicznego w naszym życiu, które ma ogromny wpływ na naszą ogólną jakość życia. Pozwala nam radzić sobie z trudnościami, budować zdrowe relacje, podejmować decyzje i osiągać cele.

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy również poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do Programu Profilaktycznego "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW".

• Konkurs plastyczny: „Barwy jesieni”

Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie „Barwy jesieni”:

Cele konkursu:

Inspirowanie dzieci do odkrywania i realizowania zdolności artystycznych.

Stworzenie uczniom pozytywnych form prezentacji wytworów ich twórczej aktywności.

Kształtowanie i rozwijanie uzdolnień.

Zadania konkursu:

• Ślubowanie klas I

4 października 2023 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły zgodnym chórem powtarzali „ślubujemy”. Pani Dyrektor Monika Prochot, wraz z Wicedyrektor Ewą Majzner-Dziedzic, Wicedyrektor Justyną Kowalczyk-Marek i Wicedyrektor Wioletą Pasik, z nieskrywaną dumą i wzruszeniem przyjęła dzieci do wspaniałego grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 404.

• MEiN
      • Biuro Edukacji