• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 404
          • Wycieczka do Fabryki Bombek Silverado w Józefowie

19 grudnia 2022r. uczniowie klasy 1B i 1D uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek "Silverado" w Józefowie. W tym wspaniałym okresie przedświątecznym mieli możliwość

poznania procesu wytwarzania i ozdabiania ozdób choinkowych. Wszyscy uczestnicy przeżyli niezapomniane chwile. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie , posrebrzanie, „kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Po zwiedzeniu fabryki dzieci wzięły udział w warsztatach, na których samodzielnie ozdabiały bombki, które na pamiątkę zabrali do domu.

• Świąteczny taniec z lampionami klasy 8b

Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni, a blask gwiazd przypomina, że czasem wystarczy tylko...wypowiedzieć życzenie.

Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń !

Nagranie poniżej jest naszym życzeniem i prezentem dla Was wszystkich.

Uczniowie klasy 8b

• Klasa 3B z wizytą u króla

Klasa 3B była z wizytą u Króla 🙂 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Mieliśmy możliwość zwiedzenia Zamku Królewskiego i poznanie tajników życia Króla podczas lekcji muzealnej pt.: "Król i jego dwór".

🙂Pełni radości z KORONAMI wróciliśmy do szkoły. 🙂🙃🤴👸

• Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej

W dniu 14 listopada 2022 r. została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Dla najlepszych przyznano następujące nagrody:

Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca i nagroda książkowa,

• Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 13 lutego  - 24 lutego 2023 r.

Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

• Szkoła nie marnuje. Projekt edukacyjny.

P. Marta Komisaruk przeprowadziła w klasie 6a ciekawą lekcję w ramach projektu edukacyjnego: "Szkoła nie marnuje-jedzenia nie wyrzucaj".

Celem zajęć było m.in

- przekonanie uczniów, że mają realny wpływ na ilość marnowanej żywności, a ich wybory mogą przyczyniać się do lepszej lub gorszej kondycji naszej planety,

• Grudniowe zbiórki wolontariatu

Przypominamy, że do 15 grudnia trwa w naszej szkole zbiórka dla Maluszków. Zbieramy m.in. pieluszki, chusteczki nawilżane, obiadki, deserki, chemię dla niemowląt.Do 22 grudnia zaś zbieramy bandaże, pieluchomajtki, rękawice itp. dla Hospicjum im. Sióstr Felicjanek. Rzeczy na zbiórkę należy przynosić do sal 109 (kl. I-III, p. P. Bielińska, M. Reichert), s. 305 i 303 (kl. IV-VIII, p. K. Mojko, A. Broniec-Jachimek, E. Afansjew-Moch) lub pozostawić na dole przy głównym wejściu.

• W służbie Małego Sabotażu

Uczniowie klasy 8b podczas omawiania lektury A.Kamińskiego "Kamienie na szaniec" analizowali działania bohaterów, służące dezorganizowaniu akcji propagandowych okupanta, ośmieszaniu go i uświadomieniu Polakom, że kraj nie został jeszcze pokonany. Mały Sabotaż to były: napisy na murach, zniechęcanie polskiej publiczności do chodzenia do kina, rozbijanie szyb wystawowych w sklepach kolaborantów, głuche telefony i inne. Te wszystkie działania dawały nadzieję, że zwycięstwo jest możliwe. W ramach Innowacji pedagogicznej uczniowie wcielili się w bohaterów lektury i namalowali fragment muru, wykorzystując napisy, slogany i rysunki charakterystyczne dla tamtych akcji.

• Żyj zdrowo, będzie kolorowo !!!

Zdrowe odżywianie jest podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, miała okazję się o tym przekonać klasa 6A podczas prowadzonych na godzinie wychowawczej warsztatów kulinarnych. Podczas zajęć uczniowie pod opieką nauczyciela wykonali zdrowe sałatki i koktajle owocowo-warzywne. Na zajęciach uczniowie używali sprzętu zakupionego przez szkołę w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Poniżej film z tego wydarzenia nagrany przez uczestników Koła Dziennikarskiego z kl. 6A.

• Mikołajki w SP404!

Zobaczcie, jak wyglądały mikołajki w naszej Szkole! Było mnóstwo zabawy z fotobudką.

A teraz zobaczcie, co się działo za kulisami fotobudki w mikołajki w SP404!

• Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci

13 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej 195 przy ul. Króla Maciusia 5 odbędzie się:

- spotkanie informacyjne dla rodziców,

- pokazowy trening ze znanym piłkarzem oraz trenerami klubu KTS WESZŁO (dzieci przynoszą strój sportowy),

- w spotkaniu uczestniczyć będzie Burmistrz Dzielnicy Wawer, przedstawiciel UNICEF oraz przedstawiciel KTS WESZŁO.

• MEiN
      • Biuro Edukacji