Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Szkoła nie marnuje”.
Projekt „Szkoła nie marnuje”
Spotkanie z rodzicami dzieci 3-letnich
Sukces naszego ucznia w Warszawskim Konkursie Komiksowym
Uczeń naszej szkoły - Mateusz Żak z klasy 4d zajął II miejsce VIII edycji Warszawskiego Konkursu Komiksowego. Na konkurs spłynęło wiele znakomitych prac. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Plakaty na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Z okazji zbliżającego się uroczystego dnia nadania imienia naszej szkole uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty w języku angielskim dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do oglądania prac na tablicy anglistów i w sali 220.
Zespół nauczycieli języka angielskiego
Dyżur wakacyjny 2024 - oddziały przedszkolne
Termin dyżuru: 12 sierpnia – 30 sierpnia
Zasady zapisów na opiekę wakacyjną - 2024
Harmonogram zapisu na dyżury wakacyjne - 2024
Godziny pracy placówki, podczas dyżuru wakacyjnego: 07:00 – 17:30
Stawka żywieniowa za dzień wynosi: 17.45 zł
W opłatach za żywienie nie należy uwzględniać dnia 15.08.2024r. gdyż jest to dzień wolny od pracy.
Stawka żywieniowa za cały turnus wynosi 244,30 zł (14x17,45=244,30 zł)
Numer konta na który należy uiścić opłatę za żywienie:
32 1030 1508 0000 0005 5119 2002
Opłatę za dyżur wakacyjny należy uiścić najpóźniej do 23 maja 2024 r.
Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest wniesienie opłaty za żywienie.
Więcej informacji o zasadach znajduje się na stronie m.st. Warszawy pod adresem:
https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola-dyzury-wakacyjne
i od numerem telefonu: 22 277 10 54
Spotkanie z Agnieszką Ciecierską - dziennikarką Polskiego Radia
Uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarką Polskiego Radia – p. Agnieszką Ciecierską, znaną z prowadzenia audycji dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania reporterka przedstawiła uczniom kulisy pracy dziennikarza-radiowca. Uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, by zostać dziennikarzem. Usłyszeli także ciekawe historie z życia reportera w terenie. Pani Agnieszka opowiedziała również uczniom o najbardziej zaskakujących wydarzeniach podczas kariery. Nie zabrakło również czasu na odpowiedzi na pytania uczniów. Chętni uczniowie wzięli udział również w warsztatach dziennikarskich, podczas których mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu i narzędzi pracy dziennikarza radiowego.
1
ŚWIETLICOWY PRZEGLĄD PIOSENKI WAKACYJNEJ
Wokalny sukces naszej uczennicy Natalii Soleckiej
Z radością informujemy, że Natalia Solecka, uczennica klasy 4A zdobyła 3 miejsce na VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” w Bielawie. Jurorami byli między innymi Artur Orzech i Tadeusz Seibert.
Wawerska Garażówka 19.05.2024r.
Projekt Rozwijanie Zdolności Rozwiązywania Problemów Matematycznych
Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie bierze udział w Projekcie „Rozwijanie Zdolności Rozwiązywania Problemów Matematycznych”.
Więcej informacji: Projekt - strona MSCDN
Cele projektu:
Cel główny:
Kształcenie u nauczycieli umiejętności rozwiązywania problemów poprzez tworzenie i rozwiązywanie przez uczniów zadań problemowych z różnych obszarów matematyki i interdyscyplinarnych.
Cele szczegółowe:
- stosowanie przez nauczycieli w trakcie nauczania matematyki metod problemowych,
- rozwijanie kreatywności uczniów,
- doskonalenie rozwiązywania przez uczniów zadań problemowych,
- konstruowanie przez uczniów zadań matematycznych ukierunkowanych na rozwiązanie problemu,
- formułowanie i rozwiązywanie przez uczniów problemów interdyscyplinarnych z wykorzystaniem narzędzi matematycznych,
- doskonalenie roli nauczyciela matematyki jako coach’a w zespołowym rozwiązywaniu problemów przez uczniów.
Adresaci:
- Nauczyciele matematyki I i II etapu edukacyjnego;
- Nauczyciele dowolnego przedmiotu dla II etapu edukacyjnego zainteresowani rozwiązywaniem problemów z ich obszaru metodami matematycznymi (nieobligatoryjnie);
- Uczniowie klas III –VII szkoły podstawowej (pośrednio).
Konkurs „Mistrz Ortografii”
Uczniowie klas 5-8 stanęli w szranki w konkursie „Mistrz Ortografii”. Tytuł Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdobył Krzysztof Jankowski z klasy 7C. siódmoklasista przeszedł do etapu dzielnicowego konkursu. Drugie miejsce w etapie szkolnym zdobyła Sonia Radzka z klasy 6A, a trzecie – Marta Smoleńska z klasy 6C. Laureaci etapu szkolnego otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców – vouchery do parku trampolin.
W dniu 26 kwietnia odbył się etap dzielnicowy konkursu, w którym wziął udział Krzysztof Jankowski z klasy 7C. Wystartowało w nim sześciu mistrzów ortografii z wawerskich szkół. Uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę słuchawki.
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Gigathon
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon, który objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji.
Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych pasjonatów technologii, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody.
W tej edycji do grona partnerów Gigathonu dołączyła firma Komputronik, która została sponsorem głównym i fundatorem sprzętu elektronicznego dla zwycięzców.
Nagrody:
- Konsola Xbox Series X;
- telefony, tablety i akcesoria marki Samsung;
- kursy i obozy programistyczne
- pakiety książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
Kategorie:
- Minecraft (7-9 lat)
- Scratch (10-12 lat)
- C#, C++ oraz Python (13-15 i 16-18)
Etapy:
- I etap: 06.05 - 26.05 (quiz)
- II etap: 23.09 - 07.10 (quiz)
- III etap: 08.10 - 23.10 (zadanie projektowe)
- Wielki finał (listopad 2024)
Zapisy już wystartowały, dlatego nie czekaj i zapisz swoje dziecko na http://info.gigathon.pl/edu. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 3 minuty.
Konkurs to również szansa dla naszej szkoły, aby dołączyć do rywalizacji w ramach Gigathon School Challenge, gdzie każdy uczestnik zdobywa punkty i zwiększa jej szansę na wygraną.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną konkursu, gdzie znajdziecie nie tylko formularze zapisowe, ale również niezbędne materiały powtórzeniowe. Pobierz je, a Twoje dziecko sprawdzi swoją wiedzę i już dziś rozpocznie przygotowania do konkursu.
Postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych
15 maja 2024 r. rozpoczyna się postepowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2024/2025.
Rekrutacja zasadnicza będzie trwała do 25 lipca 2024 r.
Postępowanie uzupełniające na wolne miejsca rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 12 sierpnia br.
Podobnie, jak w latach poprzednich, rekrutacja zasadnicza odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru (warszawa.edu.com.pl)
Natomiast w rekrutacji uzupełniającej kandydaci składają wnioski bezpośrednio do szkół, które będą dysponowały wolnymi miejscami.
Od 30 kwietnia br. ósmoklasiści będą mogli zapoznać się z wprowadzoną do systemu ofertą edukacyjną szkół na rok szkolny 2024/2025 - bez konieczności logowania się.
Od 15 do 29 maja br. do godz. 15:00 kandydaci do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych będą mogli uzupełnić wniosek w systemie, tj. wprowadzić dane, wybrać szkoły i oddziały (ułożyć listę preferencji) i złożyć go w szkole pierwszego wyboru.
Kandydaci mogą wybrać dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów (zgodnie z uchwałą nr XXV/713/2020 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.
Na stronie internetowej Biura Edukacji: edukacja.um.warszawa.pl (Rekrutacja- Po szkole podstawowej) są informacje dla kandydatów i ich rodziców, w tym m.in. wykaz dni otwartych w szkołach, harmonogram rekrutacji, zasady rekrutacji do poszczególnych oddziałów, jak policzyć punkty rekrutacyjne, wyszukiwarka zawodów itp.
Strona ta będzie aktualizowana o nowe komunikaty w zależności od etapu postępowania rekrutacyjnego.
Na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie: kuratorium.warszawa.pl znajduje się wykaz zawodów wiedzy, sportowych i artystycznych branych pod uwagę w rekrutacji.
Współpraca z Fundacją Sendzimira
Realizacja projektu wspólnie z Fundacją Sendzimira przynosi nam coraz więcej radości. Naszą szkołę odwiedzili dyrektorzy i nauczyciele z całej Polski. Wszyscy wspólnie pracowaliśmy przy realizacji nasadzeń wokół naszej szkoły. Mamy też prawdziwą stację pogodową. Nasi wolontariusze spisali się na medal💪 Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.
Działamy wspólnie z Fundacją Sendzimira
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy realizację projektu wspólnie z Fundacją Sendzimira. Przedstawiciele uczniów wzięli udział w prelekcji edukacyjnej mającej na celu zainteresowanie pracami wokół szkoły oraz wiedzą ogólną o zmianach klimatycznych. Następnie nasi niezawodni wolontariusze wspólnie z nauczycielami przystąpili do wspólnego sadzenia roślin wokół szkoły.
Jutro kolejny dzień naszych prac! Bądźcie z nami i patrzcie, jak zmienia się nasza szkoła. Będzie zielono i kolorowo.
Wywiad pana Pawła Żebro w Polskim Radiu - Spotkanie z Jedynką Programem Pierwszym Polskiego Radia
8 kwietnia na zaproszenie Jedynki Programu Pierwszego Polskiego Radia, w audycji Cztery Pory Roku, udział wziął nauczyciel historii, Rzecznik Praw Ucznia Pan Paweł Żebro.
Rozmowa z prowadzącym audycję, redaktorem Romanem Czejarkiem dotyczyła praw ucznia.
Zapraszamy do wysłuchania całości rozmowy pod linkiem:
Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego
W dniach od 8 do 12 kwietnia 2024 r. odbędą się konsultacje online dla uczniów klas VIII i rodziców organizowane przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES).
Zostały również uruchomione zapisy na stacjonarne wydarzenia dnia 13 kwietnia 2024r.
Organizowane są:
1. Konsultacje dla ósmoklasistów prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES oraz PPP w godzinach 9.00-16.30 - obowiązują zapisy
2. Prezentacja zawodów w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 przy ul. Berka Joselewicza 4
Grupa I godz. 9.30-11.30 (60 miejsc) - obowiązują zapisy
Grupa II godz. 12.00-14.00 (60 miejsc) - obowiązują zapisy
Program
· Informacje o kształceniu zawodowym (prezentacja) sala 2.6 (pierwsze piętro),
· Prezentacja zawodów w pracowniach: budowlanej, obróbki ręcznej, chłodnictwa i klimatyzacji, sanitarnej, stolarskiej, gastronomicznej, krawieckiej, elektrycznej.
Zapisy:
https://crdz.wcies.edu.pl/index.php/indywidualne-konsultacje-z-doradcami-zawodowymi
Serdecznie zapraszam!
Doradca zawodowy
Ewa Afanasjew
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
Poniżej prezentujemy kilka porad, które pomogą nam w komunikacji z osobami ze spektrum autyzmu.
Obchody Dnia Radości Życzliwości i Wdzięczności
W piątek w naszej szkole z okazji Tygodnia Zdrowia Psychicznego obchodziliśmy Dzień Radości Życzliwości i Wdzięczności.
Przez cały dzień uczniowie zapełniali Tablice Życzliwości - na karteczkach zapisywaliśmy słowa pełne ciepłych pozdrowień, życzeń, podziękowań i osobistych radości.
Na długiej przerwie uczniowie klas 1-3 w radosnych rytmach muzyki uczestniczyli w zajęciach z Zumby.
Uczniowie starszych klas delektowali się muzyczną długą przerwą, dzięki kolegom i koleżankom z klas 6 odpowiedzialnych za repertuar.
Tydzień Zdrowia Psychicznego – Dzień Życzliwości
Piątek 22 marca to Dzień Życzliwości, Radości i Wdzięczności.
Skupmy się na tym, co dobre i piękne!
W piątek zapraszamy całą społeczność szkolną do celebrowania życzliwości, wdzięczności, tak by pojawiła się w nas radość.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie