Świąteczne swetry, upominki i fantastyczne fotobudki. Tak obchodziliśmy mikołajki w naszej szkole!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie fotobudek dla naszych uczniów.
Świąteczne swetry, upominki i fantastyczne fotobudki. Tak obchodziliśmy mikołajki w naszej szkole!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie fotobudek dla naszych uczniów.
27 listopada w Wawerskim Centrum Kultury odbyła się konferencja na temat praw dziecka i praw ucznia pt. „Po pierwsze człowiek”. Udział w niej wzięli przedstawiciele wawerskich szkół publicznych i niepublicznych oraz przedstawiciele młodzieżowych rad gmin i dzielnic z całej Warszawy. Szkołę̨ Podstawową nr 404 reprezentowała pani wicedyrektor Justyna Kowalczyk-Marek, pan Paweł Żebro - Rzecznik Praw Ucznia wraz z Delegacją uczniów klas siódmych i ósmych.
Podczas konferencji uczestnicy dyskutowali na temat kluczowych kwestii dotyczących praw dziecka.
Pomiędzy panelami dyskusyjnymi odbyły się także warsztaty dla uczestników o tematyce praw ucznia, które poprowadzili eksperci. Dzieci i młodzież rozmawiali o swoich prawach i potrzebach a także o tym czego im brakuje w szkole, w ich otoczeniu w kontakcie z dorosłymi.
Specjalnym gościem był dr Marek Michalak, Rzecznika Praw Dziecka w latach 2008-2018 oraz przedstawiciele UNICEF Poland i Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej.
Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabraknie radości i uśmiechów!
Zachęcamy uczniów do świątecznych przebrań! Zabierzcie swoje świąteczne swetry, czapki i inne gadżety!
Niech magia Świąt zawita w progi naszej szkoły!
W ramach projektu „BohaterOn” w klasach 6, 7, 8 odbyły się lekcje historii przeprowadzone przez p. Pawła Żebro z wykorzystaniem scenariuszy "Co za historia", "Iskra nadziei", "Godzina W". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, m.in. przygotowując infografiki oraz pisząc liczne notatki z wydarzeń z Powstania Warszawskiego. Odnosili się do emocji, które towarzyszyły Bohaterom Powstania. Ósmoklasiści przygotowali krótkie filmy z podziękowaniami dla Powstańców Warszawskich.
Już 2 grudnia otwarte zostanie pierwsze muzeum w naszej dzielnicy! Fundacja Muzeum z Klasą inauguruje swoją działalność w budynku najstarszej wawerskiej szkoły, potocznie nazywanym Murowanką.
W Muzeum odczarujecie szkołę, poprzez zabawę będziecie uczyć się uczyć, ale też kształcić kompetencje najmłodszych, rodziców i nauczycieli. Poznacie historię naszej dzielnicy.
Kiedy odbędzie się otwarcie Muzeum w Warze i jakie czekają na Was atrakcje?
2 - 3 grudnia, ul. Płowiecka 77,
Zapraszamy na cały wachlarz atrakcji przewidzianych na weekend otwarcia nowego warszawskiego Muzeum. Co na Was czeka?
2 grudnia
13:00 i 15:00 – Lekcja Kaligrafii z początku XX wieku
17:00 – Turniej Dyktando z nagrodami (dla młodzieży i dorosłych)
19:00 – Oprowadzenie po wystawie czasowej
3 grudnia
10:00 i 12:00 – Tajemniczy świat nauki – eksperymenty (dla najmłodszych),
14:00 – Warsztaty kolażowe – szkoła marzeń (dla dzieci i rodzin)
16:00 – Turniej Państwa/Miasta z nagrodami (dla młodzieży i dorosłych)
18:00 – Oprowadzenie po wystawie czasowej
Chcesz wziąć udział w zajęciach? Wypełnij formularz.
https://forms.office.com/e/4SgGEUy3F0
W piątki zapraszamy na relaksacje do biblioteki. Grupy 10 osobowe będą pod kierunkiem Joanny Wichowskiej (absolwentki kursu Mindfulness dla nauczycieli) przez 15 minut wykonywać proste ćwiczenia oddechowe i wizualizacyjne, które zmniejszają poziom stresu i pozwalają efektywnie odpocząć w krótkim czasie przerwy szkolnej. Seanse relaksacyjne odbywać się będą na II i III długiej przerwie (12.35-12.55, 13.40-14.00 ) od piątku 24 listopada.
Akcja jest częścią projektu ZMYSŁOCZUŁE SZKOŁY, do którego przystąpiła nasza szkoła.
Dzieci z klasy 2D zrealizowały w grupach projekt "Zmysły". Każda grupa profesjonalnie przygotowała się do prezentacji: były eksperymenty, pokazy, konkursy, ciekawostki. Zaangażowanie dzieci oraz ogrom wiedzy jaką przekazały kolegom z klasy, zaowocowało dobrą zabawą i rozbudzeniem we wszystkich ciekawości poznawczej.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Mój ulubiony miś" dla uczniów klas 1-3 "Mój ulubiony miś".
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego "Mój ulubiony miś"
Cele konkursu:
1. Rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci.
2. Promowanie osiągnieć uczniów utalentowanych plastycznie.
3. Rozwijanie różnych form i technik plastycznych.
4. Rozwijanie wrażliwości estetycznej uczniów.
Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest Świetlica Szkoły Podstawowej nr 404 w Warszawie.
2. Konkurs rozpoczyna się 15 listopada 2023 r., a kończy 27 listopada 2023 r.
3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów SP 404 w Warszawie, z klas 1-3.
4. Technika wykonania pracy jest dowolna, format pracy A3 lub A4, forma płaska, każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.
5. Każda praca powinna być wykonana samodzielnie przez uczestników konkursu.
6. Prace będą oceniane pod względem kreatywności i pomysłowości ujęcia tematu, jak również estetyki wykonania.
7. Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem i klasą, do której uczęszcza autor pracy.
8. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci, jak również z wyrażeniem zgody na prezentację prac na stronie internetowej Szkoły.
9. Prace powinny zostać złożone u nauczycieli świetlicy, w sali nr 21, do dnia 27 listopada 2023 roku.
10. Przewidziano nagrody rzeczowe za 1,2 i 3 miejsce.
11. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 listopada 2023 roku na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 404 w Warszawie.
Nauczyciele Świetlicy Szkolnej
Reprezentanci klas 5-6 wzięli udział w warsztatach z sędzią Anną Marią Wesołowską w Wawerskim Centrum Kultury. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat Współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Następnie można było zadawać pytania. Pani Sędzia przekazała wiele informacji na temat prawa dotyczącego dzieci i młodzieży popartej przykładami z jej pracy w sądzie. Uczestnicy na koniec warsztatów robili sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymali autografy.
Informacja dla Rodziców
ZIMA W MIEŚCIE
W Szkole Podstawowej nr 404 przy ulicy Cyklamenów 28
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2024 r. Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Zapraszamy!
Uczeń naszej szkoły Denys Serebnytskyi z klasy 2B zajął I miejsce w turnieju „KOZERSKI OPEN KIDS HEAD CUP.TENIS 10.1”
Denys swój wolny czas poświęca na rozwijanie swojej pasji, jaką jest gra w tenisa ziemnego.
Dzięki swojemu zaangażowaniu doskonali swoje umiejętności i zdolności 😊
Serdecznie gratulujemy niesamowitych wyników!
Życzymy kolejnych sukcesów!
Niepodległość, trudne słowo
Może ono znaczyć coś ważnego w naszym życiu. A dzisiaj, kiedy na świecie dzieje się tak wiele, to słowo nabiera szczególnego znaczenia.
Piosenka w wykonaniu grupy artystycznej klasy 4b odpowiada na pytanie, czym jest niepodległość.
Wczoraj wolontariuszki wraz z opiekunkami odwiedziły pobliski cmentarz. SZKOŁA PAMIĘTA.
#SzkołaPamięta
Szanowni Państwo,
przekazujemy informację z Urzędu Dzielnicy Wawer.
Chcesz porozmawiać o Wawrze? Mieć wpływ na to jak będzie się rozwijał? Mamy dla Ciebie propozycję...
Przed nami dwa dni interesujących warsztatów, które na potrzeby naszej dzielnicy przeprowadza Uniwersytet-SWPS.
To Ty, rodzicu, masz wpływ na to jak będzie wyglądał Wawer za 5, 10, 15 lat.
To bardzo ważne, żeby o przyszłości rozmawiać wspólnie i to Twój głos liczy się tu najbardziej!
Zgłoś chęć uczestnictwa w warsztacie: wawer.konsultacje@um.warszawa.pl
tel. 22 443 68 69
Następnie przyjdź na warsztaty obywatelskie, na które serdecznie zapraszamy.
06.11.2023r.
Start 17.30. Koniec 19.30.
Wawerskie Centrum Kultury Filia Anin, V Poprzeczna 13
lub
07.11.2023r.
Start 15.00. Koniec 17.00.
Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica, Walcownicza 2
Weź udział w warsztatach obywatelskich!
#mojwawer
Destination Imagination (DI) jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży i studentów. Jego historia rozpoczęła się w 1999 r. w Stanach Zjednoczonych. DI działa na całym świecie.
W 2023 roku do DI dołącza nasza szkoła! Zapraszamy chętnych do stworzenia Drużyny, która wystąpi na Olimpiadzie Kreatywności w marcu 2024 r.
Kogo szukamy? Uczennic i uczniów z klas 6-8, którzy MAJĄ POMYSŁY.
Treningi odbywać się będą co tydzień, raz lub dwa razy w tygodniu (zależy od planu lekcji osób zakwalifikowanych) na terenie szkoły.
Drużyna to maksymalnie 7 osób.
ZAJĘCIA POKAZOWE/KWALIFIKACJE DO DRUŻYNY
Odbędą się 2 listopada (czwartek) o godz.14.55 (8 lekcja) w bibliotece oraz 7 listopada (wtorek) o 8.00 w sali 203 oraz . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
Informacja dla rodziców:
Program zorientowany jest na rozwój kreatywności oraz umiejętności takich jak:
· Myślenie dywergencyjne, nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów;
· Design Thinking /myślenie projektowe: research, planowanie strategiczne, kreacja, prototypowanie, wdrożenie, ewaluacja;
· Zarządzanie projektem, czasem, zasobami;
· Ekspresja twórcza (storytelling, aktorstwo, scenografia);
· Współpraca i budowanie zaufania w grupie
Udział w zajęciach na terenie szkoły jest bezpłatny. Prowadzą je trenerki DI- Paulina Szramowska i Joanna Wichowska.
Więcej informacji o programie:
Powered by aSc EduPage