Aktualności
Program „Od Zabawy do Sportu”
- W związku z rozpoczęciem drugiego półrocza rusza program „Od Zabawy do Sportu”.
Projekty w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych
Jesteśmy przeszczęśliwi, że możemy ogłosić, iż Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie została wyróżniona dofinansowaniem na realizację projektów w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Dofinansowane zostały następujące projekty - w oddziałach przedszkolnych: "Teatr - to właśnie Ja" - Zwiększenie zainteresowania sztuka teatralną dzieci 5-letnich w Szkole Podstawowej nr 404 oraz - w szkole - "Bajkoterapia jako holistyczna metoda pracy z dziećmi z zaburzeniami zdrowia psychicznego i zaburzeniami neurorozwojowymi".
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych rozpocznie się 7 marca br. Prowadzona będzie z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji.
Więcej informacji o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji zostanie opublikowanych na stronie internetowej Biura Edukacji 27 stycznia 2023 r.
Latawce prosto z afrykańskiej pustyni i puszczy
- W sali 219 zaroiło się od latawców.
Krwawy portret Balladyny
- Uczniowie klasy 7a pracę nad tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego rozpoczęli od charakterystyki porównawczej dwóch sióstr.
#Innowacja pedagogiczna „Ta lektura brzmi znajomo”
Przed Państwem film Jeremiego - Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec". Uczeń klasy 8b zaprasza na spacer po Warszawie razem z postaciami z lektury A. Kamińskiego. Zobaczcie sami!
Najlepsi Czytelnicy w SP404!
- Przedstawiamy Państwu najlepszych Czytelników w pierwszym półroczku roku szkolnego 2022/23.
Weź udział w Dniu Bezpiecznego Internetu!
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 7 lutego. Jak co roku, organizatorzy zachęcają szkoły do uczestnictwa w akcji poprzez organizację lokalnych inicjatyw - zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych czy konkursów.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.7 lutego odbędzie się Gala DBI 2023 – dostępna zarówno stacjonarnie (Warszawa), jak i online. Zainteresowane osoby będą miały możliwość zapoznania się z planami na DBI 2023 oraz ciekawymi wystąpieniami eksperckimi i programem artystycznym.
Szczegółowe informacje: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/wez-udzial-w-dniu-bezpiecznego-internetu-
Przedszkola – dyżury wakacyjne
Poniżej zostały opublikowane terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.
Zgodnie z przepisami przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.
W lipcu i sierpniu 2023 r. przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych organizować będą opiekę przez 3 tygodnie. Na pozostałe 6 tygodni będzie można zapisać dziecko do innego przedszkola/szkoły.
Zapisy na dyżur wakacyjny rozpoczną się w kwietniu br. i będą prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu zapisów. Więcej informacji o terminach i zasadach zapisów opublikujemy w lutym br.
Terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli specjalnych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych specjalnych zostaną podanedo końca stycznia br.
Zapisy na dyżury wakacyjne w przedszkolach specjalnych lub w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych specjalnych będą prowadzone poza elektronicznym systemem zapisów.
Rodzice (prawni opiekunowie) będą mogli zapisać dziecko na dyżur wakacyjny bezpośrednio w przedszkolu specjalnym lub w szkole podstawowej specjalnej z oddziałami przedszkolnymi. Zapisy rozpoczną się w kwietniu br.
Warunkiem zapisu jest złożenie przez rodziców w dyżurującym przedszkolu specjalnym/szkole podstawowej specjalnej „karty zgłoszenia” wraz z kopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wzór ”karty zgłoszenia” oraz sposób składania dokumentów potrzebnych do zapisu określi dyrektor przedszkola/szkoły. Informacje dostępne będą na stronach internetowych przedszkoli specjalnych i szkół podstawowych specjalnych prowadzących oddziały przedszkolne.
Akcje wolontariatu w styczniu i lutym:
Drodzy wolontariusze i wolontariuszki,
Zapraszamy Was i całą społeczność szkolną do działań, które zaplanowałyśmy na styczeń i luty:
- kontynuujemy zbiórkę nakrętek dla Huberta (serduszko znajduje się przed wejściem do szkoły)
- zbiórka żywności i kosmetyków z długim terminem ważności dla Fundacji Dunajec (do ferii - sala 302)
- upominki, karty z życzeniami na 18 urodziny Podopiecznej Ośrodka Zielona Dolina (do 2 lutego)
- 2 lutego /9 lutego - zbiórka pieniędzy (podczas sprzedaży pączków) dla Misjonarzy „Pączek dla Afryki”
- 19.01. (czwartek) o godzinie 11.30 zapraszamy na spotkanie do sali 305.
Zachęcamy do udziału
Opiekunki Szkolnego Wolontariatu
Wiersz K.K. Baczyńskiego plastycznie
Klasa 8c w ramach Innowacji pedagogicznej "Ta lektura brzmi znajomo" najpierw na lekcji analizowała wiersz, zapoznała sie z problematyka wojenną, a potem tworzyła w grupach ilustracje do poszczególnych wersów utworu. Iga zmontowała z ilustracji film. Powstała piękna praca.
Tutoring rozwojowy
- Tutoring rozwojowy- innowacja pedagogiczna realizowana od 1.01.2023 r. do 23.06.2023 r.
Od II półrocza roku szkolnego 2022/23 rozpoczynamy pilotaż programu tutoringu rozwojowego dla uczniów klas 1-8. Uczniowie będą uczestniczyć w trwających godzinę lekcyjną spotkaniach indywidualnych z tutorem raz na dwa tygodnie. Spotkania odbywają się na terenie szkoły, są dobrowolne i bezpłatne.
Program przeznaczony jest dla dzieci zdolnych, także tych z zainteresowaniami „pozaszkolnymi”. Oceny dziecka nie są decydującym kryterium wyboru. Kwalifikacja odbywa się po zgłoszeniu ucznia przez nauczyciela lub rodzica, w uzgodnieniu z rodzicami i uczniem. Zgłoszenia można dokonać poprzez dziennik Librus (na adres Joanny Wichowskiej). Kwalifikacja zostanie ogłoszona 18 stycznia podczas zebrań z rodzicami.
Innowacja „Tutoring rozwojowy – praca z uczniem zdolnym” jest propozycją indywidualnej pracy ucznia (tutee) z tutorem, w celu ukierunkowania i rozwijania jego zainteresowań, a także towarzyszenie uczniowi w drodze i inspirowanie do dalszego rozwoju. Istotą tutoringu są spotkania odbywające się w atmosferze dialogu i szacunku. Takie warunki sprzyjają budowaniu relacji opartej na zaufaniu, gdzie tutor ma być przyjacielem, wychowawcą i doradcą ucznia.
Tutorzy rozpoczynają indywidualną współpracę z 1-2 chętnymi uczniami i ich rodzicami. Pierwsze spotkanie odbywa się z rodzicami, w celu zapoznania ich z ideą tutoringu oraz uzyskania zgody na pracę z ich dzieckiem. Kolejne spotkania odbywają się z uczniem w cyklu: godzina lekcyjna, raz na dwa tygodnie. Zwieńczenie tutoringu następuje poprzez indywidualne podsumowanie pracy z uczniem, podsumowanie z rodzicami, podsumowanie w zespole tutorskim, przedstawienie Radzie Pedagogicznej efektów pracy.
Cele główne innowacji
- Wspieranie ucznia w rozwoju
- Pomoc w planowaniu drogi rozwoju, dążeniu do samodzielności i dojrzałości.
Cele szczegółowe innowacji
- Rozpoznanie mocnych stron, uzdolnień ucznia
- Praca nad rozwijaniem zainteresowań
- Planowanie konkretnej ścieżki rozwoju
- Praca nad samodzielnym wyznaczaniem celów i ich realizacją
Tutorzy
Sylwia Bieniek- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Aneta Chmiel-Szejka- psycholog
Magdalena Mazan- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Joanna Wichowska- nauczyciel bibliotekarz
46. KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA- przesłuchania szkolne
Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w prestiżowym konkursie recytatorskim, którego finał odbędzie się 15 i 16 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury. Eliminacje szkolne przeprowadzimy w dn. 1-3 lutego, zgłaszać się można do dnia 27 stycznia osobiście w bibliotece, lub za pomocą dziennika Librus (koordynator- Joanna Wichowska). Pomagamy w wyborze tekstu.
Kartę zgłoszenia do eliminacji dzielnicowych otrzymają dzieci, które wygrają eliminacje szkolne.
Regulami konkursu: SYRENKA_REGULAMIN_23.doc
Informacja RODO: Klauzula.docx
Akcja wolontariatu „Pączek dla Afryki”
Wolontariat naszej szkoły organizuje kiermasz pączków 2 i 9 lutego na przerwach w naszej szkole - są to CZWARTKI .
W związku z akcją Misjonarzy pączek dla Afryki - zebrane pieniądze będą przelane na konto fundacji.
Prosimy Wszystkich chętnych, którzy mogą upiec na ten cel pączki lub kupić w cukierni i przywieść do szkoły 2 lub 9 lutego o wiadomość na librusie do Anny Broniec-Jachimek.
Zachęcamy całą społeczność do włączenia się do akcji, oraz Przewodniczących klas.
https://kapucyni.pl/wyslij-paczka-do-afryki-2/
Z góry bardzo dziękujemy
Pozdrawiamy
Opiekunki wolontariatu
Spacer - Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec"
@Innowacja pedagogiczna "Ta lektura brzmi znajomo”
Uczniowie klasy 8b zapraszają na spacer po Warszawie razem z bohaterami lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec". To niezwykła lekcja historii.
Bezpieczne ferie zimowe
Mały Samorząd Uczniowski zaprasza klasy 1-3 do wykonania plakatów na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Plakaty mogą być wykonane w dowolnym formacie. Dostarczyć je należy do sali 111 do dnia 20 stycznia.
Opiekunowie MSU
Warszawska Akcja Zima w Mieście
W poniedziałek ruszyły zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023, które potrwają do 15 stycznia 2023 r.
Rodzice zgłaszają chęć wzięcia udziału dziecka w Akcji za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl(otwiera się w nowej karcie) – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Akcja już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba zapisanych dzieci 3 548, w tym 169 dzieci z Ukrainy, złożonych jest 4 936 kart. Oczywiście miejsca są jeszcze dostępne Miasto zaplanowało ich 14 021 (na I turnus 7 054 i II turnus 6 967). Równocześnie prowadzone są zapisy do Akcji „Wspólna Warszawska Zima”, która jest propozycją zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci uchodźców z Ukrainy, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym. Projekt finansowany jest przez UNICEF.
Wszystkie informacje dotyczące Akcji dostępne są w zakładce
https://sp404.edupage.org/a/zima-w-miescie-2023
oraz na stronie zgłoszeń:
https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents/main.action
Zapraszamy!
Wspólna Warszawska Zima UNICEF
Szczegółowe informacje w języku ukraińskim na temat akcji „Zima w Mieście” znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem.
Dzięki środkom UNICEF dzieci ukraińskie będą mogły skorzystać z akcji "Wspólna Warszawska Zima" bezpłatnie.
Завдяки коштам ЮНІСЕФ українські діти зможуть безкоштовно скористатися акцією «Спільна варшавська зима». З детальною інформацією українською мовою про акцію «Зима в місті» можна ознайомитися за посиланням.
„Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”
W roku szkolnym 2022-2023 świetlica szkolna bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym w ramach Akademii Świetlicowej - „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata” . Jest to trzecia edycja, w której uczniowie będą zwiedzali poszczególne kontynenty.
Cele projektu:
- wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 404
Przeżyjmy to jeszcze raz 😊 Tak wyglądały jasełka w naszej szkole!
Archiwum Aktualności