• Spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską
        • Spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską

        • 20.10.2023 19:59
        • Biblioteka szkolna w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zaprasza w dniu 24 października na spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską - autorką bajek, powieści, słuchowisk, felietonów, mieszkanką Wawra. Podczas przerw o godz. 10.35 i 11.30 będzie można zdobyć autograf autorki lub zakupić jej książkę.
          • Paulina Płatkowska – autorka prawie 30 książek; pisze dla dzieci i dorosłych: bajki, powieści, słuchowiska, a także felietony o owadach do miesięcznika „Kumpel”. Sześć z jej bajek przetłumaczono na niemiecki.

            Na spotkaniach autorskich dzieci dowiadują się, że świat jest przyjazny i przepiękny – nieważne, czy patrzymy na niego gołym okiem, czy przez lupę albo lunetę. Wszystko w przyrodzie ma swój sens i związek z całą resztą, w tym także z nami, ludźmi.

            Rozmowy z najmłodszymi dotyczą również emocji i postaw etycznych. Raźniej jest wiedzieć, że każdy czasem czuje się gorszy – tak jak pszczoła Stefania, lecz także każdy z nas ma też sprawczą moc – tak jak bohaterowie opowieści O królu dębie albo Truskawkowego lata.

            Mieszka w Warszawie.

            Sugerowane spotkania: dla przedszkolaków i uczniów klas I–III.

            KONTAKT: pani.platkowska@gmail.com

            500 576 777

            lub przez Wydawnictwo Literatura

            justyna.nowak@wydawnictwoliteratura.pl

             

            O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą

            Macintosh HD:Users:paulina:Desktop:Zrzut ekranu 2022-03-16 o 11.10.36.png

             

            Podczas spotkania poznajemy młodziutką zapracowaną pszczołę Stefanię. Dowiadujemy się, jak wygląda ul od środka, jakie role mają poszczególne pszczoły, co porabiają zimą.

            Wraz z główną bohaterką przechodzimy przez różne emocje:od braku akceptacji swojego życia i trudnych, męczących zadań po zrozumienie, jak ważne i potrzebne jest to, co robi.

             

            O królu Dębie i jego wspaniałym królestwie

            Macintosh HD:Users:paulina:Desktop:Zrzut ekranu 2022-03-21 o 09.46.24.png

             

             

             

             

             

            Przepięknie ilustrowana opowieść o drzewie, które jest dla ludzi, zwierząt, innych roślin i całego ekosystemu tak ważne jak dobry i mądry król dla swego królestwa.

            Autorka przekonuje dzieci, że każde drzewo jest takim „królem” albo „królową”, toteż należy im się szacunek i ochrona.

            W czasie spotkań autorka rozmawia też z dziećmi o tym, że każdy z nas ma moc i może dbać o przyrodę, zaczynając od swego najbliższego otoczenia.

             

            Truskawkowe lato

             

            Macintosh HD:Users:paulina:Desktop:Zrzut ekranu 2022-04-19 o 09.33.56.png

            Kochająca się rodzina to podstawa. Klara Koziołek i jej rodzice stanowią jej doskonały przykład. Nie wszyscy  jednak mają to szczęście.  Nie każdemu trafia się w życiowym pakiecie czuła, wyrozumiała mama oraz dobry i mądry tata. Trudno dojrzewać samotnie, bez promyczka ciepłych słów i gestów….

            Ale latem wszystko się może zdarzyć! Kto znajdzie klucz do serca pozornie niedostępnej i poważnej Marty? Komu po raz pierwszy zawirują motyle w brzuchu? Kto odkryje, że miłość niejedno ma imię? Kto podzieli się uczuciami i napisze płomienne listy? Pogodna Klara, radosna Nula, niepewny Karol czy samotna Marta?

            W klasie 5a szykują się poważne rozterki  i zupełnie nowe emocje! W ciepłe wakacyjne dni, obok podróżniczych zachwytów, młodzi bohaterowie wydepczą ścieżki do pierwszych uczuć. Miłość i przyjaźń przenoszą góry, bo serce koloru dojrzałej truskawki ma wielką moc!

            „Truskawkowe lato" napisane jest lekkim, przyjemnym stylem, liczne są żarty  i dowcipy, ale znalazło się też sporo miejsca na wzruszające sceny czy trudniejsze emocje. Historia opowiedziana przez Paulinę Płatkowską spodoba się młodszym nastolatkom, ale wciągnie też rodziców, którzy być może na stronach opowieści w postaci dorosłych bohaterów odkryją cząstkę siebie. Albo przynajmniej spojrzą na świat oczami dorastających dzieci. Dzieci, które już za moment wyfruną z rodzinnego gniazda.

            fragment recenzji Granice.pl

            Macintosh HD:private:var:folders:lz:dnzl4_71771fjscdx4lccp4r0000gn:T:TemporaryItems:Zrzut ekranu 2022-10-20 o 19.49.23.png

            Czy istnieją dwie takie same śnieżynki?

            Poznajcie losy dwóch bliźniaczych płatków śniegu, które żyją wśród chmur. Pewnego zimowego dnia ruszają na ziemię, spotykają drzewa, ptaki, rzeki... Przygody śnieżynek to jednak nie tylko wiedza przyrodnicza, lecz także ciepła opowieść o tym, co uniwersalne i ważne również w świecie ludzi. Wraz ze śnieżynkami mały czytelnik odkryje, jak dobrze jest być wyjątkowym oraz jak piękne mogą być relacje z innymi.


            „Dwie takie same śnieżynki” to pierwsza książka z serii bajek przyrodniczych „Mikrocuda”. Każda z tych opowieści to świetna propozycja rozbudzania ciekawości dziecka oraz poszerzania wiedzy z zakresu przyrody i ekologii. To także mądra lekcja życia o tym, jak wiele od świata przyrody możemy się nauczyć.

            Dodatkowym atutem książek są dołączone do opowieści drobne zadania do wykonania, pozwalające małemu czytelnikowi mocniej przeżyć poznawaną historię.

            Macintosh HD:Users:paulina:Desktop:Zrzut ekranu 2022-10-20 o 19.50.12.png

             

            Jakie tajemnice może mieć Dziadek do orzechów? 

            Klara i jej brat co roku dostają od swojego ojca chrzestnego wspaniały świąteczny prezent. Tym razem dziewczynka otrzymuje dziadka do orzechów. Od tej chwili w domu dzieci dzieją się niezwykłe rzeczy. Klara wkracza w niezwykły świat ożywionych zabawek.

            Opowiadanie Hoffmana żywe jestw wyobraźni czytelników już od 200 lat. Teraz przedstawiamy je w wersji dostosowanej do najmłodszych, którzy doskonale odnajdą się w magicznym świecie ożywionych zabawek i ich zaczarowanych przygód.

             

            NOWOŚCI 2023

             

            Macintosh HD:Users:paulina:Downloads:Kropelka_M.jpg

             

            Poetycka bajka o kropelce wody jest pełna emocji. Mali czytelnicy dowiadują się, że woda to rosa, i chmura, i kałuża, i błoto, i sok w poziomce, i tęcza... Świat jest pełen cudów. Zachodzą w nim fascynujące przemiany, a każda z nich może być inspiracją do zabawy. Aby zachęcić do niej dzieci, na wielu stronach tej książeczki znajdują się „gry wyobraźni” – drobne, przyjemne zadania do wykonania. Bo czytanie to dopiero początek przygody!

             

            Macintosh HD:Users:paulina:Downloads:9788382081695.jpg

            Wiosną na działkach wszyscy się krzątają – działkowicze, ich wnuki, ptaki, owady i robaki. Fela jest już w zerówce i dużo wie, ale z dziadkiem zawsze znajdzie się coś do odkrycia. Na przykład czym się różni kompost od kompotu…? I dlaczego dziadek mówi, że kompot to zdrowie, ale kompost to prawdziwy skarb? Tym razem na działce dziadków Fela poznaje tętniący życiem kompost i jego niesamowite mieszkanki – dżdżownice, które zmieniają resztki jedzenia w nawóz.

            To prawdziwe superbohaterki!

             

             

            Macintosh HD:Users:paulina:Downloads:9788382992991_Zycie_listka_oryg.jpg

            Czy życie listka jest nudne?

            Jak zmieniają się pory roku?

            Co dzieje się z liśćmi, gdy spadną z drzewa?

             

            Seria MikroCuda kieruje uwagę dzieci w stronę świata przyrody – drobnych niezwykłości, cudów natury, wspaniałych, choć codziennych zjawisk i przemian. Zaspokaja ciekawość małych odkrywców i odpowiada na ich nieoczywiste pytania.

            Aby zachęcić do niej dzieci, na wielu stronach tej książeczki znajdziecie „gry wyobraźni” – drobne, przyjemne zadania do wykonania. Bo czytanie to dopiero początek przygody!

        • Wróć do listy artykułów
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 404 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie
      • SEKRETARIAT
        tel. 22 277 10 41
        tel. 22 277 10 44


        FUNDUSZ SOCJALNY DLA EMERYTÓW:
        tel. 22 27710 54


        W okresie wakacyjnym sekretariat przyjmuje interesantów
        w godzinach od 7:30 do 15:30.


        Godziny pracy sekretariatu:

        poniedziałek – czwartek 7:30-16:30

        piątek 7:30-16:00

        W godz. 12:00-15:00 sekretariat nie przyjmuje interesantów.

        W dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych sekretariat przyjmuje w godzinach od 7:30 do 15:30.
      • ul. Cyklamenów 28

        NIP - 9522218553
        REGON - 389020596
        RSPO - 277512
        Warszawa
        Poland
    • Logowanie