• Podsumowanie akcji „Przerwa na czytanie”

• 04.11.2022 11:51
        • Czas na podsumowanie akcji „Przerwa na czytanie”.
        • 21 października na szkolnych korytarzach nie zabrakło zapalonych czytelników. Nasi wolontariusze wytrwale liczyli pasjonatów książek, Tego dnia przerwę na czytanie zrobiło sobie 357 uczniów naszej szkoły. Udało nam się ustanowić rekord, który zamierzamy pobić już za rok. Uczniowie byli zachwyceni akcją, pożyczali sobie godne polecenia książki na przerwie, z uśmiechem dyskutowali o ulubionych bohaterach. – Ta akcja jest świetna! Chcemy więcej! – powiedziały zgodnie uczennice klasy 5. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się akcja bookcrossingowa. Młodzież z naszej szkoły poszukiwała na półce „białych kruków”. Wiele osób do domów zabrało cenne książkowe zdobycze, a niektórzy przekazali własne tytuły, by inne osoby również mogły skorzystać z ich literackich perełek. Starsi uczniowie cieszyli się, że mogą poczytać młodszym. Najmłodszym uczniom bardzo się podobały chwile spędzone w czytelni na słuchaniu wierszyków, bajek i opowieści czytanych przez nauczycieli oraz Panią Wicedyrektor Justynę Kowalczyk-Marek. Uczniowie nie chcieli, aby spotkania się kończyły zbyt szybko, wciąż prosili o odczytanie kolejnych fragmentów utworów. Zaproszone na wspólne czytanie grupy były zafascynowane atmosferą panującą tego dnia w szkolnej bibliotece. – Jak tu pięknie pachnie! Ale wygodna kanapa! Jak tu jesiennie! – zachwycały się spostrzegawcze pierwszaki. Dzieci doskonale znały czytane bajki i z zapałałem odpowiadały na zadawane pytania. Nastrój kameralnego spotkania w przytulnej bibliotece spodobał się wszystkim uczestnikom akcji. Popularnością wśród uczniów i rodziców cieszyło się wyzwanie „Selfie z książką”. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję akcji „Przerwa na czytanie”!
          #przerwanaczytanie