• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 404
          • Młodzieżowy Obóz Kopernikański

W związku z osiągnięciami uczniów Szkoły Podstawowej nr 404 w Warszawie w konkursach przedmiotowych Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku i Fundacja Science Academy skierowały zaproszenia do udziału w Młodzieżowym Obozie Kopernikańskim do naszych podopiecznych.

Imienne zaproszenie otrzymał Krzysztof Tomaszewski, uczeń klasy 8b, który został laureatem konkursu przedmiotowego z geografii organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

• Doradztwo zawodowe

Projekt „Mój potencjał-Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy".

W Szkole Podstawowej nr 404 w Warszawie realizowany jest projekt „Mój potencjał-Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS – RPO WM na lata 2014 – 2020.

• Zapisy na trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny Metodą Warnkego

Od 3.04.2023 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 17 w Warszawie trwają zapisy na trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny Metodą Warnkego. Zajęcia dedykowane są uczniom klas 4-6, mającym diagnozę dysleksji lub/i zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz przejawiają trudności edukacyjne. Terapia odbywa się przy użyciu specjalnych urządzeń, które angażują zarówno zmysł wzroku jak i słuchu oraz ćwiczą proces automatyzacji podstawowych funkcji psychologicznych niezbędnych do nauki. Na terapię składają się dwa elementy: udział w spotkaniach z terapeutą co dwa tygodnie (45 min.) oraz wykonywanie treningów 2-4 razy w tygodniu (ok.30 min.) przy użyciu sprzętu Brain-Boy udostępnianego rodzicowi z dzieckiem na terenie Poradni i w godzinach pracy placówki.

• Podziękowanie dla SP404

Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w zbiórkę okularów na rzecz Fundacji Redemptoris Missio zorganizowanej przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 86.

• Światowy Dzień Ziemi

Już jutro obchodzić będziemy Światowy Dzień Ziemi! Z tej okazji przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą nam wspólnie zadbać o naszą planetę!

Światowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

• Krzysztof z 8A laureatem konkursu kuratoryjnego

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Mam zaszczyt poinformować, że uczeń klasy 8b Krzysztof Tomaszewski został LAUREATEM Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego! W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy talentu, ciężkiej pracy i ambicji, niezbędnych w osiągnięciu tak znakomitego wyniku! Do konkursu ucznia przygotowywała Katarzyna Kunert.

• Kandydaci na Patrona SP 404!

Wybory Patrona Szkoły Podstawowej nr 404 w Warszawie zbliżają się wielkimi krokami! Prezentujemy sylwetki Kandydatów, którzy po zliczeniu głosów przez Komisję Wyborczą, przeszli do właściwego głosowania. Oddać głos na jednego z pięciu Kandydatów będą mogli oddać Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice. Głosowanie odbędzie się 19 kwietnia. Uczniowie i Nauczyciele będą mogli zagłosować w godz. 8-16, natomiast Rodzice podczas zebrania, które się odbędzie tego dnia. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w wybór Patrona naszej placówki!

• Wyniki konkursu matematycznego "Puchacz Piotr"

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Mamy zaszczyt poinformować, że do II etapu Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" dla klas 1-3 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Murawski Kazimir - klasa 1a

2. Rzepka Kazimierz - klasa 1a

3. Czapla Wiktor - klasa 1a

4. Nawrat Jerzy - klasa 1b

5. Bienias Gabriela - klasa 1b

• Wawerskie Sprzątanie Lasu

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Najbliższa sobota to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowana została dziesiąta już edycja Wawerskiego Sprzątania Lasu.

W organizację wydarzenia zaangażowała się Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer, Fundacja Wawer, Urząd Dzielnicy Wawer oraz Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta.

• Dyplom uznania dla SP404!

Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie otrzymała dyplom uznania za udział w Mazowieckim turnieju Futbolu Stołowego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Gratulujemy naszym Sportowcom!

• Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć wszystkim członkom naszej Szkolnej Społeczności, by ten wyjątkowy czas był pełen spokoju, nadziei oraz miłości.

Życzymy radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie najbliższych!

Dużo zdrowia, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

• Projekt lekturowy w klasie 8a

​​​​​Uczniowie klasy 8a w kreatywny sposób przygotują się do egzaminu ósmoklasisty. Pod kierunkiem p. Karoliny Pietrzak w ramach projektu lekturowego wykonali plakaty związane z ciekawostkami z „Quo vadis” oraz z „Pana Tadeusza”. Poniżej możecie zobaczyć efekty ich pracy.

Zwyczaje szlacheckie w „Panu Tadeuszu”

• Tydzień amerykański - symbole USA

Poznajcie z nami ciekawostki o USA oraz najważniejsze symbole związane z tym krajem. Zapraszamy do obejrzenia filmu z udziałem Julianny i Maćka z klasy 3D oraz Zosi, Liliany, Poli, Hani, Tosi i Marysi z 3C.

• MEiN
      • Biuro Edukacji